Зростання ВВП України складає 2,1%

Зростання валового внутрішнього продукту України за підсумками січня-липня 2021 р прискорилося до 2,1%, повідомляє Міністерство економіки.

“У січні-липні 2021 р, за розрахунками Міністерства економіки, зведений індекс виробництва (ЗІВ) збільшився на 1,3% (на 1% у січні-червні 2021 р, падіння на 6,6% за січень-липень 2020 р відповідно), ВВП — на 2,1%”, — зазначає міністерство в липневому огляді економічної активності.

Зростання ВВП у зазначеному періоді відбулося за рахунок промисловості, сільського господарства, транспорту та будівельної галузі. Зокрема, в липні промисловість п’ятий місяць поспіль показала зростання, проте воно сповільнилося до 0,2% проти 1,1% у червні 2021 р. Виробництво сільськогосподарської продукції в липні зросло на 9,2% проти падіння на 16% у червні 2021 р, що зумовлено насамперед активною фазою кампанії зі збирання врожаю.

Водночас ризиками для прогнозу зростання ВВП за підсумками року на 4% Мінекономіки називає частоту, тривалість і рівень жорсткості можливих нових карантинних обмежень, погіршення зовнішньоекономічної кон’юнктури на світових ринках, а також повноцінний запуск “Північного потоку-2”, який може позначитися на відхиленні від очікуваних показників транзиту.

Нагадаємо, що валовий внутрішній продукт України в II кварталі поточного року зріс на 5,4% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Як вже повідомляло NotaВene, ВВП України після спаду на 4,2% у 2020 р за інфляції 5% у 2021 р збільшиться на 4,1% у разі зростання інфляції до 6,9%, а у 2022 р відновлення економіки сповільниться до 3,8% за зниження інфляції до 5,3%, прогнозує міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings.

Варто зазначити, що Міжнародний валютний фонд після спаду ВВП України минулого року на 4% прогнозує його зростання цього року на 4% з подальшим уповільненням наступного року до 3,4%.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна збільшила виручку від експорту руди у 2,2 раза

Next Article

Світові продажі смартфонів преміум-класу зросли на 46%

Related Posts
Total
0
Share