Зростання цін на чіпи дозволило Тайваню досягти рекордного обсягу експорту

Тайванське міністерство фінансів у своєму новому звіті повідомило, що зростання експортної виручки острова на 24,6% у річному порівнянні вперше дозволило подолати планку в 40 млрд доларів США, а річний експортний виторг Тайваню напевно виявиться вищим за 400 млрд дол. Зростання цін на напівпровідникові компоненти і матеріали сприяло збільшенню виручки навіть за умов дефіциту, повідомляє агентство Bloomberg.

Як пояснює Bloomberg, структура зовнішньоторговельного балансу Тайваню в жовтні передбачала зростання експорту на 24,6% до 40,1 млрд дол. і зростання імпорту на 37,2% до 34 млрд дол. Крім уже традиційного для останніх двох років високого попиту на напівпровідникові компоненти зростанню експортної виручки сприяв і сезонний чинник, оскільки виробники готуються до сезону передсвяткових розпродажів та запасаються продукцією. Ціни на сировину теж зросли, що торкнулося також виручки металургійної галузі.

На думку аналітиків, експортний виторг Тайваню продовжить зростати і надалі, оскільки цьому сприятиме динаміка цін на продукцію і саме собою відновлення економіки після пандемії. Виробники все ще не можуть задовольнити попит повною мірою, оскільки цьому перешкоджає дефіцит компонентів. Тайванські чиновники очікують, що за підсумками листопада експортна виручка зросте ще на 22-26%, а річний виторг вперше в історії перевищить 400 млрд дол. Темпи зростання тайванської економіки будуть істотно вищі за середньосвітові. За прогнозами СОТ, торговельний оборот на світовому ринку за підсумками року збільшиться на 10,8 %, що теж вище за початковий прогноз у 8%.

Нагадаємо, що клієнти тайванської компанії TSMC отримали повідомлення про те, що з 31 грудня поточного року компанія відмовиться на рік від традиційного зниження цін, а всього до 2023 р включно буде витрачено 100 млрд дол. на розширення виробництва та освоєння нових технологій.

Як вже повідомляло NotaВene, провідний постачальник мікроелектроніки Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) не інвестуватиме у виробництво напівпровідників в Європі, натомість компанія зосередиться на розширенні потужностей в США.

Варто зазначити, що найбільший у світі виробник мікросхем тайванська компанія TSMC, продукти якої використовують Apple, AMD, Qualcomm і Nvidia, заявила, що повністю проблеми з чіпами не зникнуть як мінімум до 2022 р.

Total
0
Shares
Previous Article

Unilever продає чайний бізнес за 4,5 млрд євро

Next Article

Ставки фрахту ЗПГ-танкерів встановили рекорд

Related Posts
Total
0
Share