Зростає кількість випадків підробки вакцини Pfizer від COVID-19

У світі зафіксовано нові випадки продажу підроблених вакцин від COVID-19, які зловмисники видають за ті, які компанія Pfizer виробляє спільно з BioNTech, повідомляє The Wall Street Journal.

У рамках двох розслідувань партії підробленої вакцини були вилучені в Мексиці і Польщі. Перевірка показала, що в мексиканській партії в ампулах замість вакцини була налита дистильована вода, а в Польщі — засіб від зморшок.

За даними мексиканської влади, вакцину встигли ввести приблизно 80 людям в одній з приватних клінік — обійшлося без будь-яких негативних наслідків. Затримано шестеро підозрюваних в шахрайстві. У Польщі підроблена вакцина, яка була розлита навіть в несхожі на оригінальні ампули, не встигла дійти до споживачів, її вилучили на квартирі у підозрюваного, який також затриманий.

Коментуючи зростання випадків підробки вакцин провідних світових виробників, глава служби безпеки Pfizer Лев Кубяк заявив WSJ: “Вакцина потрібна всім на планеті. Багато хто чекає її оточення. У нас дуже обмежений запас, який буде рости в міру того, як ми збільшуємо виробництво та інші компанії включаються до виробничої гонку. Ну, а до тих пір у злочинців є прекрасна можливість скористатися нестачею вакцини”.

Наразі відділ міністерства внутрішніх справ США з питань інтелектуальної власності веде перевірку по 35 окремих випадків підробки вакцин від COVID-19. За оцінками PricewaterhouseCoopers, ринок підробки рецептурних лікарських засобів продовжує активно зростати, і його обсяг перевищує 200 млрд доларів на рік.

Нагадаємо, німецька BioNTech разом з американською Pfizer підвищили план по річному виробництву вакцини від COVID-19 до 2,5 млрд доз до кінця 2021 р. Раніше компанії говорили, що планують виробити 2 млрд доз препарату до кінця року.

Варто зазначити, що Україна уклала договір з американською фармацевтичною корпорацією Pfizer на постачання 10 млн доз вакцини проти COVID-19.

Як вже повідомляло NotaВene, фармацевтична компанія Pfizer очікує заробити на продажах вакцини проти COVID-19 в 2021 р. 15 млрд дол.

В IV кварталі 2020 р. дохід від вакцини, яка розроблена Pfizer з німецькою науково-виробничою компанією BioNTech, склав 154 млн дол. Минулого року компанія поставила 94 млн вакцин від COVID-19. Загалом дохід Pfizer за 2020 р. склав 41,9 млрд дол, це на 3% більше операційного зростання.

Total
0
Shares
Previous Article

Агентство S&P знизило рейтинг Укрзалізниці до рівня ССС

Next Article

Україна впроваджує 35% мито на імпорт автобусів і вантажівок із Білорусі

Related Posts
Total
0
Share