Золото подорожчало до максимуму минулого червня

Ціна золота підскочила до максимуму з минулого червня через чергове зростання напруженості між Росією та Україною та побоювання початку збройного конфлікту, повідомляє MarketWatch.

Квітневі ф’ючерси на золото до 17:12 подорожчали на 1,4% — до 1898 ол. за унцію. Під час торгів на біржі Comex котирування перевищували 1900 дол. за унцію.

Офіційні особи в невизнаних республіках ДНР та ЛНР звинуватили Україну в обстрілі їхніх територій з порушенням угоди про припинення вогню. Тим часом Білий дім із посиланням на розвіддані повідомив, що Росія не відводить своїх військ від кордону з Україною, як повідомлялося раніше, а навпаки, нарощує військовий контингент.

Таке зростання напруженості підвищує попит на захисні активи, до яких входять і дорогоцінні метали. Водночас обмежувальним фактором для цін на золото є очікування швидкого підвищення ставки Федрезерва та інших центробанків світу.

Березневі ф’ючерси на срібло 17 лютого зросли у ціні на 0,6% — до 23,74 дол. за унцію. Платина з постачанням у квітні подорожчала на 1,1% — до 1075,6 дол. за унцію, березневий контракт на паладій підскочив у ціні на 3,6%, до 2352,5 дол. за унцію.

Слід зазначити, що в третьому кварталі 2021 р. чисті закупівлі золота світовими центробанками скоротилися на 64% до 69 т, порівняно з 191 т у другому кварталі.

Як вже повідомляло NotaВene.news, світовий попит на золоті ювелірні вироби в минулому році впав до рекордного мінімуму з моменту початку спостережень в 1995 р.

Нагадаємо, що виробництво золота в Австралії, згідно з прогнозом GlobalData, буде стійко зростати до 2024 р, тоді як пандемія COVID-19 зробила невеликий вплив на обсяги виробництва золота в 2020 р.

Total
0
Shares
Previous Article

Парк пасажирських вагонів скоротився за рік на 555 одиниць

Next Article

Google змінює правила приватності

Related Posts
Total
0
Share