Зміна клімату найсильніше вдарить по 5 областях України

Черкаська, Херсонська, Кіровоградська, Полтавська та Вінницька області зазнають найбільших втрат унаслідок зміни клімату — такий результат дослідження Світового банку щодо впливу зміни клімату на ключові сектори економіки України, проведеного з ініціативи Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів, повідомляє Green Deal.

“Найбільші втрати доходів домогосподарств та найбільше зростання бідності та нерівності через зниження вартості сільськогосподарського виробництва прогнозується у Харківській, Кіровоградській, Львівській, Луганській та Житомирській областях”, — йдеться в дослідженні

Відповідно до нього, вивчалися переважно два сценарії — RCP 4.5 та RCP 8.5. Вони передбачають глобальне підвищення температури до 2100 р відповідно на 2,4°C (при боротьбі з викидами вуглецю) і на 4,3°C (без достатніх заходів такої боротьби).

Відповідно до RCP 8.5 аналітики припускають зниження врожайності в Україні ячменю, кукурудзи та соняшника на 10-30% до рівня 2010 р у 2030-2050 рр.

Водночас у звіті прогнозується зростання врожайності озимої пшениці на 20-40% до середини століття порівняно з базовим періодом 2010 р переважно у північній та північно-західній частині країни.

У звіті уточнюється, що непередбачуваність моделей опадів, особливо після 2050 р за сценарієм RCP 8.5, створює необхідність приділяти більше уваги прогнозованим змінам на місцевому рівні.З іншого боку, експерти зазначають, що кліматично збалансовані стратегії управління водними ресурсами можуть підвищити загальну врожайність в Україні на 20-40%, зокрема до 80% — для кукурудзи та до 40-80% — для соняшника. Згідно з дослідженням, щорічна вигода від підтримки оптимального водного балансу може становити 264-504 млн доларів США. Найбільші вигоди від раціонального управління водними ресурсами припадуть на кукурудзу як критично важливий експортний товар. Вони оцінюються у 92,7 млн дол.

Нагадаємо, що 14 липня Європейська комісія (ЄК) представила масштабну програму із боротьби зі зміною клімату, метою якої є скорочення до 2030 р викидів CO2 у Євросоюзі не менше ніж на 55% порівняно з базовим рівнем 1990-х рр.

Як вже повідомляло NotaВene, Велика сімка зобов’язується “зробити конкретні кроки для повного припинення нової прямої державної підтримки вугільної генерації без уловлювання викидів до кінця 2021 р”. Це поширюється на все міжнародне фінансування, “в тому числі в рамках офіційної допомоги з метою розвитку, експортного фінансування, інвестицій, фінансової підтримки і підтримки торгівлі”. 

Варто зазначити, що на території України зосереджені родовища 21 рідкоземельного елементу, з переліку 30 речовин, що визначені Євросоюзом як критична сировина для виробництва пристроїв для розвитку “зеленої” енергетики, зокрема, акумуляторних батарей.

Total
0
Shares
Previous Article

Укргідроенерго очолила рейтинг найприбутковіших державних компаній

Next Article

Поляков продає свою частку в аерокосмічній компанії Firefly Aerospace

Related Posts
Total
0
Share