Зменшення пасажиропотоку призвело до скорочення штатів авіакомпаній

Зупинка авіасполучення по всьому світу в минулому році змусила цивільну авіацію позбутися застарілих літаків, а також, пропорційно падінню пасажиропотоку, скоротити штат, повідомляє NotaВene.

Пандемія коронавірусу, через яку по всьому світу зупинялось пасажирське авіасполучення, стала серйозним іспитом для перевізників, змушених провести оптимізацію витрат.

Практично всі авіакомпанії світу приземлили від 50% до 90% свого флоту. Старі судна, що були на балансі, постаралися швидко списати. Літаки в лізинг повертали лизингодателям раніше терміну. Заморозили всі витрати, крім життєво необхідних. Призупинили виплати постачальникам і партнерам.

Авіакомпанії істотно скоротили по всьому світу штат і знизили заробітну плату. Адміністративний персонал перевели на дистанційну роботу. “Скорочення штату в компаніях відбувалося прямо пропорційно показниками падіння пасажиропотоку, — розповідає NotaBene галузевий експерт Богдан Долінце. — Якщо пасажиропотік просів в 2,5 рази, то приблизно в стільки ж скорочувався штат”.

Відзначимо, що справи українських авіаперевізників на глобальному тлі виглядають не настільки драматично. Наприклад, “Міжнародні авіалінії України” повідомили NotaBene про скорочення 39% персоналу і одноразове зниження зарплати на 20%. Детальніше про ситуацію і плани авіакомпанії — в інтерв’ю президента МАУ Євгена Дихне для NotaBene

Як вже повідомляло Nota Вene, через пандемію коронавірусу в 2020 р в американських аеропортах було зафіксовано на 61% менше пасажирів, ніж роком раніше.

“У всьому світі, не тільки в Україні, не всі авіаперевізники доживуть до початку 2022 р. Зараз компанії налаштовані на те, щоб дотягнути до березня-квітня 2021 р, потім очікується послаблення пандемії, пожвавлення ринку міжнародних пасажирських перевезень. Наступна зимова навігація буде вирішальною”, — розповідав Nota Bene авіаційний експерт Богдан Долінце.

Total
0
Shares
Previous Article

Кількість безробітних в Україні скоротилася за рік на третину

Next Article

Імпорт нафти впав майже на 30%

Related Posts
Total
0
Share