Житло подорожчало в ІІ кварталі на 14%

Індекс цін на житло в Україні за підсумками квітня-червня поточного року становить 114% порівняно з аналогічним періодом минулого року, повідомляє Державна служба статистики.

За даними Держстату, ціни на первинному ринку зросли на 12,8%. Найбільше подорожчали трикімнатні квартири — на 16,2%, найменше — двокімнатні (на 11,2%).

на вторинному ринку житло подорожчало за рік на 14,7%. Найменше додали в ціні однокімнатні квартири — на 12,8%, найбільше — двокімнатні (на 16,5%). Порівняно з першим кварталом ціни на житло зросли на 4%, на первинному — на 4,6%, на вторинному — на 3,6%.

Нагадаємо, що ціни на житло в Україні в січні-березні цього року, в порівнянні з січнем-березнем 2020 р, зросли на 11,4%.

Як вже повідомляло NotaВene, традиційно ринок нерухомості під час економічної та фінансовой кризи падає. Але в Україні другу кризу поспіль великий попит на житлову нерухомість утримує ціни від обвалу.

Варто зазначити, що на початку року Кабінет міністрів під час засідання затвердив постанову про здешевлення вартості іпотечних кредитів.

Постанова “Деякі питання забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва з метою здешевлення вартості іпотечних кредитів” передбачає компенсацію відсоткової ставки до рівня 7% річних по іпотечних кредитах, наданих позичальникам на придбання житла. Компенсацію відсотків фонд надаватиме позичальникам, які отримали іпотеку в національній валюті в уповноваженому банку.

Про зміни на ринку нерухомості, які призведуть до здешевлення вторинного житла в Києві, а попит на квартири в новобудовах буде зміщуватись від купівлі до оренди, читайте в окремому матеріалі NotaВene.

Скільки коштуватиме житло в Києві наступні 5-10 років, а також що відбувається з житловим будівництвом в регіонах, дивиться в спецпроєкті Nota Bene з нерухомості.

Total
0
Shares
Previous Article

Тіньовий фонд оплати праці в Україні оцінюється в 500 млрд гривень на рік

Next Article

Викиди українських промислових підприємств зростуть на 16% до 2030 р

Related Posts
Total
0
Share