Зеленський наклав вето на закон про віртуальні активи

Президент України Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради зі своїми пропозиціями закон “Про віртуальні активи”, який народні депутати ухвалили 8 вересня 2021 р, повідомляє президентський портал.

Відповідно до закону, регулювання ринку віртуальних активів здійснюють різні державні органи, залежно від виду таких активів, зокрема шляхом створення нового органу центральної виконавчої влади.

“Водночас світовий досвід передбачає, що регулювання діяльності з організації торгівлі, обміну та зберігання віртуальних активів, призначених для інвестування, здійснюють саме регулятори фінансових ринків для захисту інвесторів, недопущення шахрайства та запобігання створенню фінансових пірамід із використанням віртуальних активів”, — йдеться в повідомленні пресслужби президента.

Так, наголошується, що положення закону не відповідають конституційним вимогам правової визначеності як складової принципу верховенства права (ст.8 Конституції України), а також не забезпечують прозорих умов для учасників ринку віртуальних активів, що не сприятиме належному забезпеченню їхніх прав.

Наголошується також, що створення нового центрального органу виконавчої влади, як передбачено в цьому законі, потребує значних видатків із державного бюджету, джерела покриття яких не визначено.

“З огляду на це президент України повертає документ до парламенту з пропозицією внести зміни, згідно з якими функції державного регулювання мають бути віднесені до компетенції регуляторів, які вже існують в Україні, а саме: Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) і Національного банку Україна”, — зазначається в повідомленні.

Згідно з пропозиціями Зеленського, держрегулювання за віртуальними активами, крім віртуальних активів, що забезпечені валютними цінностями, здійснює НКЦПФР.

Нагадаємо, що за останній рік глобальне впровадження криптовалюти зросло на 881%. Компанія Chainalysis оприлюднила звіт Global Crypto Adoption Index, в якому оцінюються 154 країни, який показує, що В’єтнам, Індія і Пакистан впевнено лідирують в цьому рейтингу, а Україна займає четверте місце.

Як вже повідомляло NotaВene, 8 вересня Верховна Рада у другому читанні підтримала законопроєкт “Про віртуальні активи”, який регулює галузь криптовалют.

Про те, що ухвалення Верховною Радою закону “Про віртуальні активи” залишає під знаком питання долю криптовалютного ринку в Україні, але створює новий контролюючий орган і закладає основи для кримінального переслідування користувачів, NotaВene розповідає в окремому матеріалі.

Total
0
Shares
Previous Article

Поставки газу в Україну з початку року впали в 6 разів

Next Article

Ціна на газ в Європі опустилася нижче 1000 дол. за тисячу кубометрів

Related Posts
Total
0
Share