Збитки від стихійних лих досягли в 2021 р. 280 млрд дол.

У 2021 р. стихійні лиха завдали загальних збитків у розмірі 280 млрд доларів США, з яких приблизно 120 млрд дол. було застраховано. Минулий рік порівняно з 2005 р. і 2011 р. виявився другим найдорожчим для страхового сектора, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Найдорожчим стихійним лихом минулого року став ураган Іда із загальними втратами розміром 5 млрд дол. (застраховані збитки становили 36 млрд дол.), — зазначає перестрахова компанія Munich Re. — У Європі раптові повені після сильних дощів завдали збитків у розмірі 54 млрд дол. (46 млрд євро) — у історії Німеччини це найдорожче стихійне лихо”.

Багато погодних катастроф відповідають очікуваним наслідкам зміни клімату, що робить невідкладним завданням підвищення готовності до втрат та захист клімату, наголошує Munich Re.

“Картини стихійного лиха у 2021 р. викликають тривогу, — зазначає член правління компанії Торстен Джеворек. — Кліматичні дослідження все частіше підтверджують, що екстремальні погодні умови стали більш ймовірними, суспільству необхідно терміново адаптуватися до погодних ризиків, які зростають і зробити захист клімату пріоритетом”.

Згідно з повідомленням, на США припала дуже висока частка збитків від стихійних лих у 2021 р. (приблизно 145 млрд дол.), з яких було застраховано близько 85 млрд дол. Як загальні, так і застраховані збитки були значно вищими, ніж у два попередні роки (загальні збитки у 2020 р. — 100 млрд дол., 2019 р. — 52 млрд дол.; застраховані збитки у 2020 р. — 67 млрд дол., 2019 р. — 26 млрд дол.).

Найдорожче стихійне лихо минулого року — ураган Іда, що пройшов 29 серпня за 90 км на південь від Нового Орлеана, категорія 4, другий за руйнівністю, швидкість вітру становила близько 240 км/год. Десятки тисяч будівель були пошкоджені або зруйновані. Система дамб у Новому Орлеані, яка була посилена після урагану Катріна у 2005 р., витримала штормові хвилі, тим самим запобігши набагато більшим втратам.

Потім ураган Іда попрямував на північний схід, викликавши сильну повінь, зокрема, у Нью-Джерсі та столичному районі Нью-Йорка. Загалом ураган Іда завдав збитків у розмірі 65 млрд дол., з яких приблизно 36 млрд дол. було застраховано (55%). Загалом загинуло 114 людей.

Слідом за попередніми рекордними 30 названими тропічними штормами у 2020 р. штормова активність упродовж сезону ураганів 2021 р. знову була значно вищою за довгострокове середнє значення (14,3 за період з 1991 р. до 2020 р.) з 21 названим тропічним штормом.

У грудні 2021 р. серія сильних штормів у кількох штатах центральної та південно-східної частини США призвела до винятково високих втрат, особливо у грудні. Десятки сильних торнадо зі швидкістю вітру до 310 км/год спустошили шість штатів. Особливо сильно постраждало місто Мейфілд (штат Кентукі), де масивний клиноподібний торнадо EF4 з довгими гусеницями пронісся околицями. Більшість міста, зокрема свічковий завод, були вщент зруйновані. За початковими оцінками, загальні збитки становили близько 5,2 млрд дол., прогнозовані застраховані збитки становили 4 млр долд. Приблизно 90 людей загинуло.

У лютому виняткова хвиля холоду принесла крижані температури навіть на південь США. Температура -8°C була зафіксована у місті Х’юстон (південь Техасу). Хоча у штаті Техас приблизно раз на десятиліття трапляються великі заморозки, енергетика, інфраструктура та будівлі штату часто виявляються недостатньо підготовленими до таких умов. Мільйони людей залишилися без електрики. Загалом зі збитками розміром 30 млрд дол. (половина з яких були застраховані) ця подія стала третім за величиною стихійним лихом 2021 р.

Нагадаємо, що зима минулого року в Японії підкреслила проблеми, які необхідно вирішувати в процесі переходу до “зеленої” енергетики. Закриття атомних електростанцій і використання сонячних панелей в умовах аномальних холодів призвели до того, що в окремих регіонах країни резервні потужності генерації електрики знизилися до 1-2% замість необхідних 7-8%.

Total
0
Shares
Previous Article

Meta отримала позов від мешканців Великої Британії на 3,2 млрд дол.

Next Article

Енергоатом збільшив виробництво електроенергії на 13%

Related Posts
Total
0
Share