Запаси автомобільних чіпів збільшилися вперше у 2021 р

Дефіцит напівпровідникових компонентів автомобільної галузі був викликаний перерозподілом замовлень на користь інших клієнтів під час першої хвилі пандемії. Надолужити втрачене учасники ринку ще довго не зможуть, але перші ознаки покращення вже з’явилися — до кінця вересня складські запаси найбільших постачальників почали зростати, повідомляє Nikkei Asian Review.

За інформацією Nikkei Asian Review, поки що можна говорити лише про скромне збільшення складських запасів продукції в середньому на 0,7% порівняно з третім кварталом минулого року, але вперше з початку року цей показник демонструє позитивну динаміку. Статистика була зібрана за п’ятьма найбільшими постачальниками автомобільних компонентів: Renesas Electronics, NXP Semiconductors, Infineon Technologies, STMicroelectronics і Texas Instruments. Збільшення запасів готової продукції свідчить, що виробникам вдалося збільшити обсяги випуску.

На задоволення зростання попиту підуть ще кілька кварталів, як пояснюють експерти, адже автовиробники були змушені зупиняти свої конвеєри, і тепер спробують надолужити втрачене. На думку аналітиків Omdia, дефіцит чіпів в автомобільній галузі триватиме щонайменше до весни наступного року. Учасники ринку при цьому сходяться на думці, що найгірші моменти цієї кризи вже позаду.

Нагадаємо, що міністерство фінансів Тайваню у своєму новому звіті повідомило, що зростання експортної виручки острова на 24,6% у річному порівнянні вперше дозволило подолати планку в 40 млрд доларів США, а річний експортний виторг Тайваню напевно виявиться вищим за 400 млрд дол. Зростання цін на напівпровідникові компоненти і матеріали сприяло збільшенню виручки навіть за умов дефіциту.

Як вже повідомляло NotaВene, продажі автомобілів в ЄС впали до найнижчих показників за останню чверть століття — причиною різкого спаду продажів став дефіцит напівпровідників.

Варто зазначити, що чотири з п’яти виробників мікросхем заявили про складнощі в наборі нового кваліфікованого персоналу. Цей факт створює додаткові проблеми з виробництвом чіпів, викликаючи затримки в їх поставках.

Total
0
Shares
Previous Article

Обсяг мобільного трафіку за 10 років зріс у 300 разів

Next Article

Будівництво від початку року зросло на 0,5%

Related Posts
Total
0
Share