Заморозки в Бразилии підштовхнули вгору ціну на каву

Найбільший в світі експортер кави зіткнувся з найхолоднішою погодою за більш ніж 25 років, яка підриває надії на врожай кави і погрожує підняттям ціни, повідомляє Bloomberg.

Температура в кавових регіонах Бразилії 20 липня впала нижче нуля за Цельсієм на кілька годин, погода в штаті Мінас-Жерайс найхолодніша з 1994 р. 29 липня очікується ще один холодний фронт.

Ф’ючерси на Нью-Йоркській біржі зросли до рекордного рівня в 7,7% з 2016 р. Ціна на каву також піднялась на 3,5%.

Після сильної посухи джерела води, необхідні для зрошення полів, висохли, рослинам не вистачає води, а мороз завдає удар по фермерським господарствам. Все це може призвести до того, що споживачі платитимуть більше за каву в кафе і супермаркетах.

Франсиско Сезар ді Джакомо, фермер зі штату Мінас-Жерайс, сказав, що мороз торкнувся близько 60% його посівів. “На деяких ділянках поля був знищений весь урожай”, — розповідає він.

Мороз може пошкоджувати листя і гілки на деревах, погіршуючи перспективи врожаю і на 2022 р. В результаті наступний рік може стати найгіршим для кави за врожайністю за десятиліття.

Засуха на початку цього року вже призвела до скорочення виробництва арабіки. У північних регіонах Бразилії вологість грунту становить близько 20%, що менше необхідних 60%. Є ознаки низької врожайності в цьому сезоні і для сорту робуста.

Міністерство сільського господарства США зазначає, що запаси кави в Бразилії на кінець сезону перебувають на найнижчому рівні з 1960 р, а запаси зеленої кави в США скоротилися на 18% в порівнянні з роком раніше.

Нагадаємо, що світові ціни на каву стрімко ростуть на тлі найсильнішої посухи в Бразилії, яка є одним із її головних виробників у світі.

Як вже повідомляло NotaВene, через істотні перебої в логістичних ланцюжках оптової торгівлі покупці стикаються з падінням рівня поставок і зростанням цін. У найближчому майбутньому це може означати, що ціна на чашечку еспресо або капучіно в звичайному кафе Європи або США почне зростати.

Важливим фактором очікуваних змін стала посуха, яка вплинула на урожай арабіки в Бразилії. Якщо зараз оптовики можуть розраховувати на запаси кави, то незабаром вони закінчаться і задовольнити зростаючий попит споживачів буде не так легко. Тільки в США запаси кави досягли свого шестирічного мінімуму.

Total
0
Shares
Previous Article

Обсяг роздрібної торгівлі збільшився на 13,4%

Next Article

Державний борг в єврозоні перевищив 100% ВВП

Related Posts
Total
0
Share