Залізна руда впала на 20% в гірший тиждень з кризи 2008 р

Залізна руда пережила один з найгірших щотижневих показників за всю історію спостережень, оскільки китайські сталеливарні заводи відмовилися від цього товару у відповідь на державні обмеження виробництва і охолодження ринку нерухомості, повідомляє Financial Times.

Згідно з оцінкою S & P Global Platts, сировину для сталеплавильного виробництва, яка в травні досягла рекордного рівня вище 230 доларів США за тонну, 17 вересня торгувалася на рівні 100,8 дол., що на 22% нижче ціни за тиждень. За словами аналітиків, це пропорційно ситуації під час фінансової кризи 2008 р.

Пекін хоче скоротити виробництво сталі до 1 млрд тонн в цьому році. “Це досить жорстока політика, — сказав аналітик лондонської брокерської компанії Liberum Том Прайс. “Ніхто не вірив, що вони це зроблять, але схоже, що вони збираються це зробити”.

Хоча виробництво нерафінованої сталі в Китаї впало в липні і серпні на 8% і 12% відповідно, воно як і раніше зросло на 5% в порівнянні з 2020 р, що передбачає подальше скорочення виробництва, якщо Пекін хоче досягти своєї мети.

“Схоже, що скорочення виробництва дійсно працює, – сказав провідний аналітик по залізній руді в консалтинговій компанії CRU Ерік Хедборг. “Попиту на додаткові обсяги просто більше немає”.

Варто нагадати, що асоціації в сталеливарній промисловості Китаю в лютому зробили свої пропозиції щодо зниження виробництва сталі в 2021 р у відповідь на заклик міністерства промисловості та інформаційних технологій КНР (MIIT) і Китайської торгової палати металургійних підприємств (CCCME).

CCCME запропонувала Китаю розглянути можливість скорочення експорту сталі при одночасному збільшенні імпорту стали, скорочення імпорту залізної руди при одночасній закупівлі більшої кількості сталевого брухту з-за кордону і коригування основних показників коксу.

За словами трейдерів, обмеження змусили китайські сталеливарні заводи панікувати з продажем, щоб скоротити свої запаси залізної руди за рахунок вивезення контрактних вантажів на вторинний ринок з великими знижками.

Ще одним фактором, що впливає на залізну руду, є ринок нерухомості в Китаї, де очікується, що будівельна активність сповільниться в четвертому кварталі 2021 р і в 2022 р.

Аналітики кажуть, що криза ліквідності в Evergrande, найбільшої в Китаї компанії, що займається нерухомістю, може привести до нормування кредитів для інших забудовників.

Різке падіння цін на залізну руду також надасть великий вплив на великі гірничодобувні компанії, які виплачують рекордні дивіденди акціонерам на тлі стрімкого зростання прибутків від їх підприємств з видобутку залізної руди.

Акції Anglo American і Rio Tinto пережили найсильніше падіння лондонського індексу FTSE 100 17 вересня після того як UBS знизив прогноз прибутку і порадив клієнтам продавати.

Різке зниження цін на залізну руду відбувається через те, що ціна на коксівне вугілля, інший інгредієнт, необхідний для виробництва сталі, досягла рекордних рівнів в Китаї через брак пропозиції.

Нагадаємо, що українські гірничо-металургійні компанії в червні 2021 р скоротили експорт руди і залізорудних концентратів на 2,2% в порівнянні з червнем 2020 р — до 4,3 млн т. У грошовому вираженні експорт ЗРС за місяць зріс в 2,1 рази — до 352 , 95 млн дол.

Як вже повідомляло NotaВene, металургійні підприємства Туреччини в січні-травні збільшили імпорт руди з України в 19,6 разів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року — до 571,95 тис. т.

Варто зазначити, що імпорт залізної руди в Китай в 2020 р досяг рекордного рівня, збільшившись на 9,5% в порівнянні з 2019 р, оскільки країна збільшила витрати на інфраструктуру, щоб стимулювати відновлення економіки на тлі пандемії коронавірусу і зростання виробництва.

Total
0
Shares
Previous Article

Виробництво молока зберігає темпи падіння

Next Article

З 23 вересня в Україні оголошено жовтий рівень епіднебезпеки

Related Posts
Total
0
Share