Законопроєкт про надрокористування пройшов перше читання

1 червня Верховна Рада прийняла за основу на позачерговому засіданні законопроєкт № 4187 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підтримки розвитку вітчизняних галузей надрокористування”.

Згідно з текстом пояснювальної записки, законопроєкт спрямований на створення прозорої системи користування надрами, зменшення надмірного державного впливу на галузь, підвищення конкуренції та легалізацію відносин у сфері надрокористування.

Законопроєкт у першому читанні підтримали 292 депутати. Крім фракції “Слуга народу”, свої голоси надали депутатські групи “Довіра”, “За майбутнє”, фракції “Голос” і “Європейська солідарність”. Проти законопроєкту висловилися представники “Батьківщини” та ОПЗЖ.

“На жаль, автори законопроєкту проігнорували зауваження головного науково-експертного управління апарату Верховної Ради. А саме — дерегуляція та лібералізація веде, по суті, до втрати державного контролю за надрокористування, і це дуже погано. Друге — площа захоплених земель за норми про суміжні ділянки, якщо ця норма пройде, може бути необмеженою. Уявляєте, що може відбуватися в землекористуванні? І третє, найголовніше — іноземці та іноземні юридичні особи набувають аналогічного права користуватися надрами, як і українські громадяни”, — заявив народний депутат від “Батьківщини” Іван Кириленко.

Документ ініціює створення інтерактивної карти корисних копалин. Зокрема, це передбачає подання документів і звітності через електронний кабінет, в тому числі для ініціювання нових ділянок для винесення на електронні аукціони. Геологічне вивчення замінюється на комплексний спеціальний дозвіл терміном від 3 до 20 років

Доопрацьована версія законопроєкту також передбачає встановлення вичерпного переліку випадків надання спеціального дозволу без проведення аукціону.

Нагадаємо, що у 2020 р Державна служба геології та надр реалізувала на аукціонах у системі ProZorro спеціальних дозволів на користування надрами на суму близько 1 млрд грн.

Як вже повідомляло NotaВene, проєкт інвестиціної компанії Concorde Capital ТОВ “Центр “Сонячне ремесло” розпочав видобуток бурштину-сирцю на родовищі біля смт Володимирець (Рівненська обл.).

“Інвестиції склали близько 5 млн доларів та ми чекаємо, що вони повернуться за один-два роки. Бачимо перспективу в легалізації цього ринку, від чого виграють усі: й держава внаслідок отримання податків, й компанії, які зможуть заробляти, й люди, які отримають роботу”, — заявив генеральний директор Concorde Capital Ігор Мазепа.  

Total
0
Shares
Previous Article

Прийнято закон про досудове розслідування в електронній формі

Next Article

За рік ціни на продукти харчування збільшилися в середньому на 9%

Related Posts
Читать дальше

Американська компанія українського підприємця купила виробника малих супутників з Південної Африки

Власник американської Noosphere Ventures український бізнесмен Максим Поляков придбав контрольний пакет Dragonfly Aerospace (ПАР) — компанії з 20-річним…
Читать дальше

АМКУ дозволив перехід нафтопродуктопроводу Самара—Західний напрямок до Укртранснафти

Антимонопольний комітет (АМКУ) дозволив концентрацію АТ “Укртранснафта” у вигляді отримання в управління цілісного майнового комплексу ТОВ “ПрикарпатЗахідтранс”, повідомляє…
Total
0
Share