Законопроєкт про меліорацію земель прийнято в першому читанні

8 вересня 2021 р Верховна Рада ухвалила у повторному першому читанні проєкт закону “Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель”.

Законопроєкт №5202-д підтримали 312 народних депутатів. Нагадаємо, що це вже третя спроба прийняти відповідний законопроєкт. Перші дві спроби провалилися на минулій сесії та стосувалися законопроєкту №5202 (голосування відбулися 24 квітня та 15 липня 2021 р), що передував 5202-д.

“Метою законопроєкту є: збільшення площі землі, на якій застосовується гідротехнічна меліорація; підвищення ефективності сільського господарства; зменшення собівартості поливу земельних ділянок; мінімізація ризиків припинення подачі/відведення води під час вегетаційного сезону; зменшення витрат держави на адміністрування системи меліорації; недопущення деградації ґрунтів”, — йдеться у пояснювальній записці.

Законопроєкт пропонує:

— внести зміни до законодавчих актів, які створять передумови для утримання водокористувачами меліоративної інфраструктури та залучення інвестицій в неї

— визначити правовий статус організацій водокористувачів (ОВК), унормувати процедуру створення та набуття ОВК прав на об»єкти меліоративної інфраструктури

— передбачити обов’язок замовника будівництва меліоративної мережі до початку її будівництва погодити умови надання послуг забору, доставки та відведення води, в тому числі механізму ціноутворення з власниками земельних ділянок, у власності яких сукупно перебуває не менше ніж дві третини земельних ділянок, меліорація яких забезпечуватиметься мережею, та користувачами земельних ділянок, у користуванні яких сукупно перебуває не менше ніж дві третини переданих в користування земельних ділянок, меліорація яких забезпечуватиметься мережею

— спростити адміністративні процедури щодо будівництва та експлуатації меліоративних мереж та їх окремих об’єктів

— дозволити приватизацію насосних станцій, які не використовуються протягом не менш ніж десяти років, та щодо яких жодна ОВК протягом двох років після прийняття закону не звернулася із заявою про отримання у власність об’єктів меліоративної мережі, до складу якої входить насосна станція

— при прийнятті ключових рішень в ОВК урівняти рівень впливу як великих, так і дрібних землекористувачів — членів ОВК, а саме під час голосування на загальних зборах кожен член має один основний голос незалежно від площі земельних ділянок, які перебувають в його користуванні на території обслуговування та додаткові голоси, кількість яких розраховується пропорційно площі земельної ділянки (ділянок) у користуванні члена на території обслуговування до площі території обслуговування організації. Для прийняття рішення зборами необхідно щоб за відповідне рішення було віддано більше 50% як основних, так і додаткових голосів.

Як вже повідомляло NotaВene, зараз землеробам, щоб отримати воду для поливу полів, необхідно фактично заново будувати зрошувальні канали і купувати насоси. Але це не робить їх власниками меліоративного обладнання.

Про ситуацію навколо прийняття закону про меліорацію земель та стан сільского господарства України дивіться окремий матеріал NotaВene.

Нагадаємо, що в Україні створено Державне агентство з меліорації та рибного господарства.

“Історичні етапи трансформації аграрної галузі в Україні тривають. Я щасливий повідомити, що на 30-му році незалежності меліоративні системи в країні відроджується — рішенням уряду створено Державне агентство з меліорації.  А лідерство у формуванні політики з питань зрошення та дренажу бере на себе Міністерство аграрної політики та продовольства. Я вбачаю у відновленні зрошення та дренажу ключовий інструмент розвитку аграрного сектору економіки та нарощування експортного потенціалу України, мінімізації впливу клімату на процеси соціально-економічного розвитку регіонів”, — заявив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.

 

Total
0
Shares
Previous Article

Частка приватних компаній у видобутку газу в Україні перевищила 25%

Next Article

Верховна Рада ухвалила закон про віртуальні активи

Related Posts
Total
0
Share