Закон про віртуальні активи створює новий контролюючий орган

Ухвалення Верховною Радою закону “Про віртуальні активи” залишає під знаком питання долю криптовалютного ринку в Україні, але створює новий контролюючий орган і закладає основи для кримінального переслідування користувачів, повідомляє NotaВene.

Варто зазначити, що закон “Про віртуальні активи” народні депутати проголосували у другому читанні 8 вересня, а голова Верховної Ради Дмитро Розумков підписав його 20 вересня. Наразі документ очікує на підпис президента Володимира Зеленського. Якщо глава держави його схвалить, закон набуде чинності, але більшість проблем і спірних питань залишатимуться поза сферою українського законодавства.

Закон дає визначення криптовалюті, тобто фінансовим віртуальним активам як “емітований резидентом України забезпечений віртуальний актив, що забезпечений валютними цінностями”. Тобто, будь-яка криптовалюта, зокрема, найпопулярніший біткоін, згідно закону, не є криптовалютою, тому що вона не емітована резидентом України.

Але, як зазначається в тексті закону, в Україні з’явиться “центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері обороту віртуальних активів”, основною задачею якого буде “видача дозволів на надання послуг, пов’язаних з оборотом віртуальних активів”.

Крім цього, ще до внесення змін до Податкового кодексу щодо оподаткування віртуальних активів, після ухвалення акону будь-які операції з біткоіном або іншими криптовалютами опиняються поза законом.

Як вже повідомляло NotaВene, за останній рік глобальне впровадження криптовалюти зросло на 881%. Компанія Chainalysis оприлюднила звіт Global Crypto Adoption Index, в якому оцінюються 154 країни, який показує, що В’єтнам, Індія і Пакистан впевнено лідирують в цьому рейтингу, а Україна займає четверте місце.

Total
0
Shares
Previous Article

Євросоюз готує відмову від фінансування газових проєктів

Next Article

Xinjiang Goldwind Technology будуватиме в Україні 2 вітровi електростанції

Related Posts
Читать дальше

Під санкції США потрапили 4 українських політика проросійської орієнтації

Американська влада поповнила санкційні списки, пов’язані зі шкідливою зовнішньою діяльністю Росії, чотирма фізичними особами з України, повідомляє Інтерфакс-Україна.…
Total
0
Share