Закон про віртуальні активи прийнято з пропозиціями президента

Верховна Рада ухвалила з урахуванням президентських поправок закон про віртуальні активи, який відносить цей ринок до регулювання Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) і Національного банку України (НБУ).

У вересні минулого року парламент схвалив закон про віртуальні активи, яким передбачалося створення нового регулятора для цифрового ринку.  Президент Володимир Зеленський ветував закон. У міжнародній практиці, пояснює він з посиланням на звіти Міжнародної організації комісій з цінних паперів, певні види віртуальних активів за своєю економічною сутністю містять ознаки фінансових інструментів. Крім того, створення нового органу виконавчої влади потребуватиме значних видатків з держбюджету, джерела покриття яких не визначені.

У новій редакції закону регулювання ринку віртуальних активів віднесли до компетенції НКЦПФР і Національного банку.

За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, закон дозволить детінізувати новий сектор економіки. Криптообмінники та криптобіржі зможуть працювати легально, українці — захистити свої активи від можливих зловживань чи шахрайства.

Про проблеми, які не вирішує, але народжує закон про віртуальні активи, прийнятий у вересні минулого року, NotaВene.news розповідає в окремому матеріалі “Криптовалюти без закону, але з контролерами”.

Як вже повідомляло NotaВene.news, 20 серпня 2021 р. криптовалютна біржа Binance повідомила, що вводить більш строгі правила перевірки даних клієнтів з метою боротьби з відмиванням грошей.

Total
0
Shares
Previous Article

Рада ратифікувала угоду про відкрите небо

Next Article

За січень сума депозитів фізосіб скоротилася на 1,8%

Related Posts
Total
0
Share