Закарпатська область оголосила надзвичайну ситуацію через ціни на газ

Закарпатська область оголосила надзвичайну ситуацію через вартість газу. Майже всі бюджетні заклади області змушені купувати газ за ринковими цінами, повідомляє Закарпатська державна обласна адміністрація.

Як зазначається у повідомленні, постачальники, які до зростання цін виграли торги і уклали договори на постачання палива, відмовляються це робити, адже це значно нижча ціна, ніж та, яка є на ринку сьогодні.

Нагадаємо, наприкінці вересня Кабінет міністрів, НАК “Нафтогаз України”, офіс президента підписали меморандум, згідно з яким до кінця опалювального сезону тарифи не будуть зростати. Згідно з документом, ціна газу для населення складає 7,42 грн. за 1 м³, для бюджетних установ — 16,39 грн. за 1 м³.

При цьому підкреслюється, що меморандум не передбачає стабільної ціни для бюджетних установ та організацій як окремих юридичних осіб, які використовують природний газ для опалення та гарячого водозабезпечення. А оскільки майже всі заклади області мають автономні котельні, вони закуповують паливо безпосередньо у постачальників за індивідуальними договорами згідно з процедурою, передбаченою законом “Про публічні закупівлі”.

“Можливим варіантом виходу із кризової ситуації може стати запровадження гарантованого постачальника природного газу за індивідуальними договорами для задоволення потреб бюджетних установ та організацій області на опалювальний період 2021-2022 рр.

Комісія прийняла рішення вважати ситуацію, що склалася у зв’язку з відсутністю постачання природного газу бюджетним установам на осінньо-зимовий період 2021/2022 рр, надзвичайною та класифікувати її як надзвичайну ситуацію техногенного характеру державного рівня”, — йдеться в заяві Закарпатської ОДА.

Нагадаємо, що слідом за газом в Україні вводиться державне регулювання ціни на електроенергію. 1 лютого Кабінет міністрів включив її до переліку соціально значущих товарів, ціни на які регулює держава.

Як вже повідомляло NotaВene, 7 липня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, передала повноваження з регулювання діяльності підприємств теплокомуненерго органам місцевого самоврядування.

Варто зазначити, що у минулому році населення України використало 8,2 млрд м3 газу, що на 14% менше, ніж у 2019 р., коли було спожито 9,5 млрд м3 газу.

Total
0
Shares
Previous Article

Видобуток викопного палива щохвилини отримує 11 млн дол. субсидій

Next Article

Мінекономіки планує на 2022 р ціну газу вище 350 дол. за тисячу кубометрів

Related Posts
Читать дальше

МЗС отримало ноту від Китаю через санкції проти інвесторів заводу Мотор Січ

Міністерство закордонних справ України отримало ноту від китайської сторони щодо ситуації навколо підприємства “Мотор Січ”. “Нота є конфіденційним…
Читать дальше

Нафтопродуктопровід Самара—Західний напрямок тимчасово зберігатиме Укртранснафта

НАК “Нафтогаз України” схвалила передачу арештованого майна ТОВ “ПрикарпатЗахідтранс” на тимчасове відповідальне зберігання державній компанії АТ “Укртранснафта”. Про…
Total
0
Share