Західний світ відключає російські банки від SWIFT

Євросоюз, США, Канада та Велика Британія домовилися відключити від SWIFT кілька російських банків, повідомила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Вона пообіцяла паралізувати активи центробанку РФ та заборонити російським олігархам використати свої фінанси на ринках ЄС.

“Ми зобов’язуємось відключити певну кількість російських банків від SWIFT. Це зупинить їхні операції по всьому світу і ефективно заблокує російський експорт та імпорт”, — йдеться у заяві глави ЄК. Країни Заходу продовжують працювати над списком банків, які будуть відключені від SWIFT.

Рішення було прийнято за підсумками переговорів США, Франції, Канади, Італії, Великої Британії, ЄК та Німеччини. Уряд ФРН повідомив, що від SWIFT буде відключено “всі російські банки, які вже потрапили під санкції міжнародної спільноти, а за потреби й інші російські банки”.

Країни Заходу не відкидають запровадження нових санкцій, якщо війна Росії проти України не припиниться.

Як передає Reuters, заходи будуть введені найближчими днями. Міжнародна міжбанківська система SWIFT проводить підготовку до виконання санкцій США, ЄС, Великої Британії та Канади проти російських банків. Компанія взаємодіє з європейською владою, щоб отримати інформацію, проти кого будуть спрямовані обмеження,

У спільній заяві Європейської комісії, Франції, Німеччини, Італії, Великої Британії, Канади та Сполучених Штатів Америки йдеться:

“По-перше, ми зобов’язуємося забезпечити видалення окремих російських банків із системи обміну повідомленнями SWIFT. Це забезпечить відключення цих банків від міжнародної фінансової системи та завдасть шкоди їхній здатності працювати на глобальному рівні.

По-друге, ми зобов’язуємось запровадити обмежувальні заходи, які завадять центральному банку Росії розгорнути свої міжнародні резерви таким чином, щоб підірвати вплив наших санкцій.

По-третє, ми зобов’язуємось діяти проти людей та утворень, які сприяють війні в Україні та шкідливій діяльності російського уряду. Зокрема, ми зобов’язуємося вжити заходів щодо обмеження продажу громадянства — так званих золотих паспортів — які дозволять багатим росіянам, пов’язаним із російським урядом, стати громадянами наших країн та отримати доступ до наших фінансових систем.

По-четверте, ми зобов’язуємося створити наступного тижня трансатлантичну цільову групу, яка забезпечить ефективне здійснення наших фінансових санкцій шляхом виявлення та заморожування активів санкціонованих осіб та компаній, які існують у нашій юрисдикції. В рамках цих зусиль ми віддані застосуванню санкцій та інших фінансових та правозастосовних заходів щодо додаткових російських чиновників та еліт, близьких до російського уряду, а також їхніх сімей та їхніх осіб, які дозволяють ідентифікувати та заморожувати активи, якими вони володіють у наших юрисдикціях. Ми також будемо залучати інші уряди та працювати над виявленням та припиненням руху незаконно отриманих доходів та позбавленням цих осіб можливості приховувати свої активи в юрисдикціях у всьому світі.

Нарешті, ми активізуємо або координуватимемо боротьбу з дезінформацією та іншими формами гібридної війни”.

Нагадаємо, що ЄС, США, Велика Британія та Канада оголосили про санкції проти Володимира Путіна та Сергія Лаврова. Цей крок багато в чому символічний, але є частиною спроби наголосити на рішучості протистояти Росії в її нападу на Україну.

Як вже повідомляло NotaВene.news, 24 лютого президент США Джо Байден заявив про санкції США проти Росії за підсумками зустрічі країн G7.

Новий пакет санкцій складається з наступних пунктів:

— санкції проти банків. ВТБ, “Открытие”, Совкомбанк та Новикомбанк потрапили під повні блокуючі санкції із заморозкою активів у США та забороною на роботу з ними для всіх американських (і європейських — під загрозою вторинних санкцій) організацій;

— проти Сбербанку запроваджено обмежені, але також чутливі санкції: протягом 30 днів у США мають бути закриті всі коррахунки “Сбера”. Це позбавить найбільший російський банк можливості здійснювати транзакції у доларах;

— міністерство торгівлі США запровадило заборону на експорт до Росії високотехнологічної продукції. До списку увійдуть напівпровідники, комп’ютери, телекомунікаційне обладнання, лазери та сенсори. Байден у своїй промові пообіцяв заблокувати 50% високотехнологічного експорту до РФ;

— 11 держкомпаніям (держбанки, Газпром, “Газпром нефть”, “Транснефть”, “Ростелеком” та інші) обмежили вихід на американський ринок капіталу. До цього списку потрапили і приватні Альфа-банк та Московський кредитний банк.

Total
0
Shares
Previous Article

Путін i Лавров потрапили під санкції

Next Article

НБУ ліквідує російські банки 

Related Posts
Total
0
Share