Заборона на рекламу шкідливої їжі і алкоголю коштує 500 млрд дол.

Coca-Cola, Diageo, Heineken і інші великі корпорації несуть істотні збитки через обмеження на рекламу алкоголю і нездорової їжі. За підрахунками компанії Brand Finance, втрати можуть перевищити 500 млрд доларів США.

Через заборону і обмеження реклами алкоголю, кондитерських виробів, снеків, напоїв з високим вмістом цукру і інше бізнес може втратити 521 млрд дол. До подібних висновків дійшли аналітики консалтингової компанії Brand Finance в доповіді Marketing Restrictions 2021.

Обмеження вводяться по всьому світу не перший рік. У багатьох країнах вони діють для реклами алкоголю і тютюну. Кілька країн вже ввели вимогу продажу сигарет в уніфікованих одноколірних пачках (в доповіді Brand Finance тютюнові компанії не розглядаються): першою цієї зробила Австралія в 2012 р, за нею послідували Велика Британія, Канада, Ізраїль і ще кілька країн.

Останнім часом деякі країни розглядають можливість досить жорстких обмежень для реклами нездорової їжі (junk food). Так, минулого тижня влада Великої Британії підтвердила плани з 2023 р заборонити рекламу продуктів з високим вмістом жиру, солі або цукру по телевізору до 21:00 і посилити обмеження на таку рекламу онлайн. У доповіді згадується і заборона реклами, і вимоги знеособленої упаковки для таких продуктів без великої вказівки бренду.

Brand Finance проаналізувала можливі витрати дев’яти великих брендів: AB InBev, The Coca-Cola Company, Diageo, Heineken, Mondelez International, Nestle, PepsiCo, Pernod Ricard і Treasury Wine Estates. За підрахунками аналітиків, у разі посилення обмежень вони можуть втратити 267 млрд дол. Йдеться про втрати з точки зору вкладу бренду (brand contribution) — так Brand Finance позначає додаткову вартість, яку бренд приносить бізнесу. В середньому внесок бренду для цих компаній у разі жорстких обмежень на рекламу знизиться приблизно на 50%.

За підрахунками Brand Finance, найсуттєвішої шкоди може понести PepsiCo — до 61,7 млрд дол. При тому найзначніше зниження в процентах понесе алкогольна компанія Diageo — 71,6%.

У їхньому випадку весь або майже весь портфель складається з алкогольних напоїв, на які поширюються ці обмеження. Так, вклад бренду у Pernod Ricard може знизитися на 68,5%, а у Treasury Wine Estates — на 63,1%. За ними йде The Coca-Cola Company з 59,1%.

Крім того, на думку авторів доповіді, при введенні жорстких маркетингових обмежень істотно знизиться ринкова вартість самих компаній — в середньому приблизно на чверть. Найсильніше вона може знизитися у Treasury Wine Estates — на 38,9%. Далі йдуть PepsiCo (зниження на 27,6%), Pernod Ricard (на 27,4%) і Diageo (на 26,9%). Найменше і з точки зору вкладу бренду, і з точки зору вартості компанії постраждає Nestle. Це пов’язано з тим, що портфель брендів у неї найбільш різноманітний: на продукти, які можуть бути поширені обмеження, доводиться лише близько 40% виручки.

Як вже повідомляло NotaВene, Британія забороняє рекламні акції формату “купи один — отримай другий безкоштовно” для їжі з високим вмістом жиру, цукру або солі, а також безкоштовно доливати солодкі безалкогольні напої в ресторанах, починаючи з квітня 2022 р.

Ці заходи стануть останнім етапом плану уряду по боротьбі з ожирінням та поліпшенню здоров’я нації. Майже дві третини дорослого населення Англії мають надмірну вагу, а кожен третій старшокласник страждає ожирінням.

Буде також накладена заборона на рекламу подібних продуктів в магазинах, на касах, на входах у магазини і в переходах з магазину в магазин.

Total
0
Shares
Previous Article

Реальна зарплата в Україні зросла на 16,8%

Next Article

Податок на покупку землі складе 6,5%

Related Posts
Total
0
Share