За зростанням капіталізації Ford обійшов усіх автовиробників

Акції Ford зросли приблизно на 140% в 2021 р, завдяки чому компанія випередила за темпами зростання капіталізації Tesla, свого найбільшого конкурента в особі General Motors і безліч електромобільних стартапів, які в 2021 р представлялися одними з найвигідніших інвестицій серед автовиробників, повідомляє CNBC.

Очевидно, інвестори були натхненні роботою Джима Фарлі, який став біля керма Ford у жовтні 2020 р після того як рада директорів компанії усунула з посади Джима Хаккета. Фарлі пообіцяв бути більш відкритим та прямим із інвесторами. Він також запустив план реструктуризації Ford+, у рамках якого на виробництво електромобілів, таких як прийдешній пікап F-150 Lightning, було виділено більше ресурсів.

Аналітик Morgan Stanley Адам Джонас стверджує, що 2021 р став проривним для Ford. За його словами, цей рік для компанії став одним із найважливіших у стратегічному відношенні.

Крупне денне зростання акцій Ford відбулося 10 грудня, коли Фарлі підтвердив, що до 2023 р компанія потроїть виробництво електромобіля Mustang Mach-E до більш ніж 200 тисяч одиниць на рік. У той же день автовиробник припинив приймання попередніх заявок на придбання F-150 Lightning, кількість яких перевищила 200 тисяч. Тоді акції Ford підскочили на 9,6% до приблизно 20-річного максимуму 21,45 долар за акцію.

Ще одним добрим днем ​​для компанії стало 28 жовтня. Тоді Ford відзвітував про прибуток за третій квартал, підвищив свій річний прогноз і заявив про прибуток на акцію, що істотно перевершує попередні оцінки аналітиків. 28 жовтня акції Ford зросли на 8,7%.

Важливим днем ​​для Ford стало 26 травня, коли компанія поділилася подробицями про план реструктуризації Ford+. З того часу, як Фарлі очолив компанію більше 15 місяців тому, її акції зросли більш ніж на 200%. Аналітики вважають, що вибухові темпи зростання зберігатимуться, якщо компанія зможе реалізувати план Ford+.

Станом на кінець 2021 р акції Ford коштували 20,77 дол. за одиницю, що на 136,3% більше, ніж на рік раніше. Тим не менш, компанії, ринкова капіталізація якої становить 83 млрд дол., доведеться пройти ще довгий шлях, щоб її вартість піднялася до рівня конкурентів, таких як Tesla або електромобільний стартап Rivian.

Щодо темпів зростання інших автовиробників, у 2021 р Tesla подорожчала на 49,8 %. Слідом за нею йде Lucid із 41,8 %. Четверте місце посів VW, який продемонстрував зростання на 41,2%. П’ятірку лідерів закриває General Motors, який зріс на 40,8%. Слідом йдуть Toyota, Ferrari, Stellantis, Fisker, Rivian, Nio, Nikola та Lordstown Motors.

Нагадаємо, що компанії Google і Ford оголосили про укладення партнерської угоди терміном на шість років. В рамках досягнутих домовленостей технологічний гігант буде відповідати за більшу частину зростаючих можливостей підключених автомобілів, а також надасть хмарні обчислювальні потужності і інші технологічні послуги.

Як вже повідомляло NotaВene, Ford і General Motors оголосили про великі інвестиції в акумуляторні заводи в США. GM планує побудувати заводи з виробництва акумуляторів в Огайо і Теннессі, а Ford має намір побудувати підприємства в Теннессі і Кентуккі. Ford також повідомив, що перетворює завод з виробництва трансмісій на північному заході Англії в підприємство з випуску електричних силових агрегатів для легкових і вантажних автомобілів, що продаються по всій Європі.

Total
0
Shares
Previous Article

Вантажні перевезення залізницею в 2021 р зросли на 3%

Next Article

Виручка від реалізації чіпів перевищить 600 млрд дол.

Related Posts
Total
0
Share