За рік ціни на продовольство зросли на 33%

У серпні 2021 р світові ціни на продукти харчування відновили зростання після зниження протягом двох місяців поспіль. Цьому сприяло різке підвищення світових котирувань цін на цукор, пшеницю і рослинні масла, повідомляє Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (FAO).

За даними FAO, індекс цін на продовольство в серпні склав 127,4 пункту, що на 3,1% вище, ніж у липні, і на 32,9% в порівнянні з тим же місяцем 2020 р. Індекс відстежує щомісячні зміни світових цін.

Індекс цін на цукор FAO зріс на 9,6% в порівнянні з липнем, чому сприяли побоювання з приводу збитку, нанесеного морозами посівам в Бразилії, найбільшому у світі експортері цукру.

Індекс цін на рослинну олію FAO в серпні зріс на 6,7%, при цьому світові ціни на пальмову олію повернулися до історичних максимумів через побоювання з приводу виробництва і, як наслідок, скорочення запасів в Малайзії. Зросли також котирування на ріпакову та соняшникову олії.

Індекс цін на зернові FAO в серпні був на 3,4% вище, ніж у липні. Світові ціни на пшеницю підскочили на 8,8% через зниження очікувань врожаю в декількох основних країнах-експортерах. Ціни на кукурудзу, навпаки, знизилися на 0,9%, оскільки поліпшення перспектив виробництва в Аргентині, Європейському Союзі та Україні пом’якшило знижені прогнози виробництва в Бразилії і США.

Індекс цін на м’ясо FAO трохи зріс у серпні, оскільки високі закупівлі в Китаї підтримали ціни на баранину і яловичину, а стійкий імпортний попит зі Східної Азії та Близького Сходу підтримав ціни на птицю. Ціни на свинину, навпаки, впали через триваюче скорочення закупівель в Китаї і слабкий внутрішній попит в Європі. Індекс цін на молочні продукти FAO незначно знизився в порівнянні з липнем.

Нагадаємо, що Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (Food and Agriculture Organization) кілька знизила свій прогноз за обсягом виробництва зернових в світі в 2021 р, який тепер становить 2 817 млн ​​тонн. При цьому даний показник залишається на 1,7%, або 47,8 млн тонн, вище, ніж у 2020 р, що може стати новим рекордним рівнем.

Як вже повідомляло NotaВene, продовольча інфляція прискорюється у всьому світі. Індекс цін FAO, що відображає їх помісячну динаміку, підскочив в порівнянні з травнем 2020 р на 39,7%. Це найзначніше зростання в річному обчисленні з 2011 р.

Total
0
Shares
Previous Article

Дефіцит державного бюджету за 8 місяців становить 6 млрд грн

Next Article

Ціни на газ на біржі досягли історичного максимуму

Related Posts
Total
0
Share