За рік ціни на цукор в Україні зросли вдвічі

Середні споживчі ціни на цукор у вересні 2020 року становили 14,94 грн за кілограм, а у вересні 2021 року — вже 28,69 грн за кілограм, повідомляє агентство “Укрінформ“.

Під час робочої наради парламентського комітету з питань економічного розвитку на тему “Цінова ситуація на ринку цукру в Україні” голова Державної служби статистики Ігор Вернер заявив, що якщо середні споживчі ціни на цукор у вересні минулого року становили 14,94 грн за кілограм, то у вересні поточного року — вже 28,69 грн за кілограм.

Вернер також зазначив, що на ринку спостерігається збільшення імпорту цукру, зокрема за рахунок тростинного цукру. Серед країн, з яких збільшився імпорт цукру, — Бразилія, Польща, Німеччина та Литва.

Торік сезон цукроваріння в Україні розпочався 5 вересня, працювали 30 цукрових заводів. За даними Міністерства економіки, у 2020/2021 маркетинговому році (МР) через несприятливі погодні умови в Україні було вироблено 1,1 млн тонн цукру, що на 25% менше, ніж у 2019/2020 МР.

За даними національної асоціації цукровиків “Укрцукор”, в Україні на 1 листопада 2021 р виготовлено 722,7 тис. тонн цукру та перероблено 5,30 млн тонн цукрових буряків. На сьогодні в Україні працюють 29 цукрових заводів.

Нагадаємо, що експорт цукру з України за січень-вересень поточного року складає 2,6 тис. т, що у 37 разів менше, ніж за аналогічний період минулого року (98 тис. т).

Як вже повідомляло NotaВene, в травні в Україну було ввезено перших 26,2 тис. тонн цукру-сирцю з тростини. Поставки відбуваються в межах тарифної квоти обсягом 260 тис. тонн.

Варто зазначити, що світові ціни на тростинний та рафінований (білий) цукор знаходяться на найвищому за останні чотири роки рівні, оскільки врожай в Бразилії зменшився через тривалу посуху та морози у липні – серпні.

Total
0
Shares
Previous Article

План по доходам держбюджету в жовтні перевиконано на 2,2%

Next Article

Apple обігнав Xiaomi і став другим за величиною виробником смартфонів

Related Posts
Total
0
Share