За рік 15 тисяч українських сіл вийдуть в інтернет

Доступ до всесвітньої мережі стане можливим для 15 тисяч українських сіл вже до кінця 2022 р, повідомляє AgroPortal з посиланням на Міністерство розвитку громад та територій.

Понад 6 тисяч освітніх, медичних і культурних закладів, центрів надання адміністративних послуг та органів місцевого самоврядування, які розташовані у сільській місцевості, будуть підключені до інтернету.

В рамках проєкту Міністерства цифрової трансформації “Доступ до інтернету в українських селах” до кінця 2021 р доступ до швидкісного інтернету отримають понад 1 млн українських громадян, які мешкають у сільській місцевості.

“Було вже виділено і розподілено кошти на місцеві громади. Цього тижня ми очікуємо, що завдяки нашим колегам з Міністерства фінансів гроші надійдуть на рахунки місцевих громад і, відповідно, вже розпочнуться тендери на підключення до інтернету в селах, соціальних об’єктах, лікарнях, школах тощо”, — заявив заступник міністра цифрової трансформації з розвитку цифрової інфраструктури Олександр Шелест.

Нагадаємо, що в 2021 р на реалізацію проєкту виділено 500 млн грн. На наступний рік, за підрахунками Мінцифри, необхідне фінансування становить 950 млн грн.

За інформацією Мінцифри, наразі 23% громадян України, які мешкають у селах та селищах, не мають доступу до інтернету через відсутність операторів швидкісного фіксованого зв’язку. Це створює бар’єри не лише для спілкування, але і в доступі до цифрових послуг, дистанціийноії роботи, освіти тощо.

Як вже повідомляло NotaВene, у квітні Міністерство цифрової трансформації оголосило збір заявок на підключення сіл до оптичного інтернету. У цьому році планується забезпечити інтернет-зв’язком 3000 сіл. На це держава витратить 500 млн грн.

Total
0
Shares
Previous Article

США і Німеччина уклали угоду по Північному потоку-2

Next Article

Обсяг роздрібної торгівлі збільшився на 13,4%

Related Posts
Total
0
Share