За підсумками року Укрзалізниця отримала збиток у розмірі 11,9 млрд

АТ “Укрзалізниця” (УЗ) за підсумками 2020 р. отримало 11,9 млрд грн чистого збитку (проти 2,988 млрд грн чистого прибутку в 2019 р.), повідомляє інформаційне агентство “Укрінформ“.

“Збитковий результат отримано внаслідок одночасного впливу на галузь цілої низки негативних факторів, викликаних поширенням пандемії COVID-19”, — повідомляє УЗ.

Зазначається, що на Укрзалізницю значно вплинуло зниження доходів від вантажних та пасажирських перевезень порівняно з 2019 р. на 10,3% та 58,3% відповідно. На фінансовому результаті позначилося иакож значне коливання курсових різниць, внаслідок чого отримано чистий збиток від курсових різниць у розмірі 5,5 млрд грн проти 4,3 млрд грн чистого прибутку у 2019 р.

УЗ стверджує, що карантинні обмеження значно вплинули на рівень економічної активності підприємств, і деякі з них мали безпосередній вплив на діяльність Укрзалізниці. Зокрема, тимчасово припинялися залізничні пасажирські перевезення за всіма видами сполучення. Карантинні заходи, які активно вживаються починаючи з березня 2020 р., призвели до зниження попиту на перевезення вантажів.

“Незважаючи на зупинку пасажирського та зниження надходжень від вантажного сегменту бізнесу, товариством докладено максимальних зусиль задля забезпечення сталого, безперервного перевізного процесу вантажних перевезень та підтримки реального сектору економіки країни”, — зазначає УЗ.

Нагадаємо, з літа 2020 р. Укрзалізниця стала повертати свої позиції на ринку оренди полувагонів і зерновозів завдяки зміні політики ціноутворення і більш вигідних умов для замовників. Посилення позицій державної монополії і послаблення приватного бізнесу в галузі вантажних залізничних перевезень стало однією з причин відсторонення з посади голови правління АТ “Укрзалізниця” Володимира Жмака.

Як вже повідомляв NotaВene, у 2020 році 12,9 млн залізничних квитків або 66% від загальної кількості реалізованих проїзних документів пасажири купили онлайн.

Total
0
Shares
Previous Article

Українська фондова біржа позбавлена ліцензії

Next Article

Alibaba отримала штраф 2,8 млрд дол. за монополізм

Related Posts
Total
0
Share