За перший квартал року криптовалютні ферми скупили чверть всіх відеокарт

Приблизно чверть всіх реалізованих протягом першого кварталу 2021 р відеокарт потрапила не в ігрові або робочі комп’ютери, а в криптовалютні ферми, повідомляє аналітична фірма Jon Peddie Research.

В абсолютних числах це означає, що тільки за перші три місяці цього року майнери скупили близько 700 тисяч відеокарт верхньої і середньої цінових категорій. У грошовому вираженні виходить, що на оснащення криптовалютних ферм за цей період було витрачено близько півмільярда доларів.

Як кажуть аналітики, традиційно ринок комп’ютерів розвивається так, що показник проникнення дискретних графічних карт з часом падає. Це означає, що все більше число комп’ютерів починає спиратися на інтегровані прискорювачі, і, наприклад, на один новий ПК з дискретним GPU ще восени минулого року доводилося три комп’ютери без відеокарти. Однак в кінці року стався явний перелом цієї тенденції, і обсяги поставок процесорів і відеокарт стали такими, як ніби частка ПК з дискретною графікою різко підскочила з 27% до 45%. Цей ефект як раз і пов’язаний з активністю майнерів, яким, як показують розрахунки, вдалося скупити приблизно 25% всіх випущених відеокарт протягом першого кварталу.

Такий різкий стрибок попиту не міг бути задоволений виробниками відеокарт, що призвело до дефіциту і роздування цін. Однак аналітики пояснюють, що звинувачувати в сталих цінах на графічні прискорювачі варто не тільки майнерів і спекулянтів. Є також об’єктивні чинники — в останні місяці ростуть ціни на електронні компоненти: графічну пам’ять, силові елементи, конденсатори та інше. Зростання цін по деяких позиціях досягає 70%, і це означає, що якщо навіть попит і пропозиція на ринку графічних карт зрівняються, вартість відеокарт на початковий рівень повернутися поки не зможе.

Нагадаємо, що дослідження Кембріджського університету показало, що щорічно на майнінг популярної криптовалюти біткоін витрачається більше електроенергії, ніж споживає вся Аргентина. Видобуток криптовалюти вимагає використання потужного устаткування, яке споживає багато енергії. Фахівці вважають, що найближчим часом ситуація не зміниться, якщо курс біткоіну не впаде.

Як вже повідомляло NotaВene, Китай заборонив фінансовим установам і платіжним компаніям обслуговувати транзакції з криптовалютами та застеріг інвесторів від спекулятивних криптовалютних торгів. Відповідно до заборони, установи — включаючи банки та онлайн-сервіси — не повинні пропонувати клієнтам будь-які послуги, пов’язані з криптовалютою.

Total
0
Shares
Previous Article

Наглядова рада Нафтогазу ініціює розірвання контракту з Вітренком

Next Article

ФРС США зберегла базову ставку на рівні 0-0,25%

Related Posts
Total
0
Share