За обсягом експорту малини Україна піднялась на п’яте місце в світі

Україна увійшла в число світових лідерів за обсягами експорту малини з часткою близько 3% глобального експорту, повідомляє аналітична платформа плодоовочевого бізнесу EastFruit.

Варто зазначити, що за обсягом чистого експорту Україна піднялась на п’яте місце за п’ятирічний період і на четверте, якщо брати до уваги експорт у 2020 р. Попереду України залишаються лише Сербія, Польща і Чилі.

Протягом останніх років Україна з обсягом експорту замороженої малини трохи менше 21 тис. тонн обігнала Боснію і Герцеговину, Мексику і Китай.

За оцінками EastFruit, Україна в останні п’ять років є світовим лідером за відносними темпами нарощування експорту малини серед топ-10 чистих експортерів і посідає друге місце в світі за абсолютними темпами зростання чистого експорту. Щорічно Україна нарощує експорт замороженої малини на 17% або 2,5 тис. тонн.

Експерти зазначають, що Україна за перші сім місяців 2021 р збільшила експорт замороженої малини на 32% або близько 2,5 тис. тонн. Тому зростання експорту малини в 2021 р може істотно прискоритися, тому що урожай малини в Україні був високим і експорт був дуже активним.

Нагадаємо, що в 2021 р Україна вперше експортувала заморожену малину до США і Канади.

Як вже повідомляло NotaВene, за даними Державної митної служби, у 2020 р обсяги імпорту плодів та горіхів становили 795 млн доларів США. Це фактично на 18 % перевищило показник 2019 р у 673 млн дол.

Total
0
Shares
Previous Article

Чистий прибуток Intel за рік збільшився на 60%

Next Article

Обсяги промвиробництва у вересні впали на 0,7%

Related Posts
Total
0
Share