З початку року промвиробництво зросло на 2,1%

За перше півріччя промислове виробництво в Україні зросло на 2,1% за рахунок сприятливої кон’юнктури на зовнішніх ринках та відновлення попиту на окрему продукцію на внутрішньому ринку, повідомляє Міністерство економіки.

Промислове виробництво продовжує зростати — за даними Державної служби статистики, за підсумками січня-червня поточного року промвиробництво зросло на 2,1% порівняно з аналогічним періодом минулого року, звітує Мінекономіки.

У тому числі у переробній промисловості зростання склало 2,5%, у добувній промисловості — 1,4%, у постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря темпи зростання — 1,7%.

Серед факторів, які забезпечили зростання виробництва промислової продукції, Мінекономіки відзначає сприятливу кон’юнктуру на зовнішніх ринках, поступове відновлення попиту на окрему продукцію на внутрішньому ринку, подальше пристосування національних виробників до роботи у відповідь на зняття жорстких карантинних обмежень.

Загалом найбільший позитивний внесок у зростання промвиробництва сформувало машинобудування та металургія. Так, у машинобудуванні виробництво зросло на 11,6% (порівняно з аналогічним періодом 2020 р), металургійне виробництво зросло на 7%. Спостерігалось також зростання виробництва меблів, іншої продукції, ремонту і монтажу машин і устаткування (на 19%), виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції (на 12,9%), виробництва виробів з деревини, паперу та поліграфічної діяльності (на 10%).

“Прогноз уряду щодо зростання промисловості за підсумками 2021 р на рівні 2,6% лишається актуальним. Ми очікуємо на покращення динаміки харчової промисловості через зростання врожаю сільськогосподарської продукції, яка йтиме на переробку. Високою лишається цінова кон’юнктура на ринках металу та руди, що так само має підтримувати наших виробників”, — зазначає перший заступник міністра економіки Володимир Гринюк.

Нагадаємо, що промислове виробництво в травні 2021 р зросло на 5,4% порівняно з травнем 2020 р, тоді як у квітні зростання становило 13%, у березні — 2,1%, а в лютому та січні було зафіксовано падіння відповідно на 4,6% і 4%.

Як вже повідомляло NotaВene, за 12 місяців 2020 р промислове виробництво в Україні скоротилося на 5,2% порівняно з січнем-груднем 2019 р.

Total
0
Shares
Previous Article

Кількість покупок за картками в ІІ кварталі зросла на 35,7%

Next Article

Метінвест за 9,17 млрд грн придбав Дніпровський металургійний комбінат

Related Posts
Читать дальше

Верховна Рада ввела пільгові ставки ввізного мита на ряд товарів легкої промисловості

Законопроєкт №4410, який встановлює пільгові ставки ввізного мита на деякі товари легкої промисловості, підтримали 307 народних депутатів, повідомляє…
Total
0
Share