З початку року для українських аграріїв відкрито 11 експортних ринків

За перші півроку для українських виробників відкрито 11 експортних ринків, при тому що за весь 2020 р іх було відкрито 12, повідомляє Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Так, з початку 2021 р для виробників молока та молочних продуктів були відкриті ринки Лівану, Японії, Аргентини, Лівії та Кувейту. Для виробників переробленого тваринного білка відкрився ринок Сербії, для виробників столових яєць — ринок Ефіопії. Литва відкрила ринок для експорту арахнідів для потреб захисту рослин. Із Словаччиною погоджено сертифікат здоров’я для імпорту живих равликів для розведення із України, із Йорданією та Кувейтом — сертифікати на експорт дрібної рогатої худоби.

Між Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів і міністерством сільського господарства, лісництва і водних ресурсів Республіки Північна Македонія підписано угоду про співробітництво у сфері карантину та захисту рослин, що має стати додатковим важелем для активізації торгівлі продуктами рослинного походження між країнами.

До того ж у березні поточного року Європейський Союз визнав зонування України за високопатогенним грипом птиці, що надало можливості постачати безпечну продукцію птахівництва з неінфікованих зон до країн ЄС навіть з урахуванням чинних карантинних обмежень у зонах, де раніше фіксувалися випадки хвороби.

“Сьогодні ми активно працюємо з країнами ЄС, з дуже перспективними країнами Азії та Африки. В роботі ще близько ста експортних ринків, які планується відкрити для українських виробників”, — стверджує голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька.

Як вже повідомляло NotaВene, понад 60% ячменю Україна експортує до КНР, саме тому країни зацікавлені у пом’якшенні умов експорту цієї культури для українських компаній. Про це говорили під час зустрічі голова Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Владислава Магалецька і надзвичайний та повноважний посол КНР в Україні Фань Сяньжун.

Total
0
Shares
Previous Article

Microsoft допоміг NBA встановити рекорд по залученню 1,46 млрд дол. від спонсорів

Next Article

В Євросоюзі за минулий рік зареєстровано понад 1 млн електромобілів

Related Posts
Total
0
Share