З нового року в Україні на 9% дорожчають залізничні вантажоперевезення

АТ “Укрзалізниця” з 1 січня 2022 р підвищить тарифи на перевезення групи вантажів першого тарифного класу на 9%, повідомляє Міністерство інфраструктури.

Додаткове підвищення тарифів передбачається наказом Мінінфраструктури №586 “Про внесення зміни до коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов’язані з ними послуги” від 29 жовтня 2021 р.

Зазначається, що підвищення тарифів дозволить: скоротити диспропорцію між рівнями тарифних класів вантажів; удосконалити тарифну політику на залізничному транспорті; одержати Укрзалізниці додаткові доходи у 2022 р у сумі 2,31 млрд грн (за прогнозними розрахунками); збільшити на 117,2 млн грн податкові надходження до держбюджету у 2022 р.

Крім цього, Укрзалізниця зможе відремонтувати основні засоби, що використовуються в реалізації послуг з вантажних перевезень, та інфраструктури, а також направити кошти на освоєння капітальних інвестицій для забезпечення безпеки руху поїздів. Планується, що компанія у 2022 р проведе реконструкцію 150 км колії, відремонтує електричні мережі, здійснить технічне переоснащення та ремонт штучних споруд господарства колії, тягових підстанцій на суму 425,8 млн грн, а також модернізує тяговий рухомий склад на суму 400 млн грн.

У 2021 р зміна рівня тарифів має принести Укрзалізниці додаткові 2 млрд грн. Ще 10 млрд грн прогнозовано компанія отримає у 2022 р. Враховуючи додаткове підвищення, загальний прогнозований дохід наступного року становитиме 12,3 млрд грн.

Нагадаємо, що 17 серпня 2021 року набув чинності наказ Міністерства інфраструктури про зміни тарифів на вантажні перевезення залізничним транспортом у два етапи. Відповідно до наказу тариф для вантажів позакласної групи зріс на 25,9%. Крім того, на 8% зріс рівень тарифів на перевезення вантажів 1-го та 2-го тарифних класів. Також зріс майже на 51,8% тариф на порожній пробіг вагонів з-під вантажів 1-го тарифного класу.

Як вже повідомляло NotaВene, вантажні перевезення в Україні в січні-вересні поточного року зросли на 4,2% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року — до 453,5 млн т.

Total
0
Shares
Previous Article

Виробники промпродукції за останній рік підняли ціни на 57,2%

Next Article

Україна збільшила експорт феросплавів на 26%

Related Posts
Total
0
Share