З дефіцитом чіпів зіткнулися виробники смартфонів і дисплеїв

Дефіцит чіпів пам’яті безпосередньо торкнувся виробництва смартфонів і іншої споживчої електроніки, повідомляє The Wall Street Journal.

Якщо раніше дефіцит стосувався перш за все більш просунутих моделей мікропроцесорів, що використовуються в автомобілях або ПК, то тепер мова йде про брак простих чіпів для різних гаджетів. Багато компаній вже повідомили про скорочення виробництва і зростання цін, а також відклали запуск нових моделей смартфонів.

Google заявив, що його новий смартфон Pixel 5a 5G, який вийде на ринок у поточному році, буде доступний тільки в США і Японії, в той час як більш ранні моделі таких смартфонів були доступні в багатьох країнах відразу. За прогнозами аналітиків, найбільший в світі виробник смартфонів Samsung Electronics зіткнеться зі зниженням поставок смартфонів на 20% в порівнянні з попереднім кварталом через дефіцит мікропроцесорів.

Financial Times повідомляє, що з дефіцитом чіпів вже стикаються виробники OLED-дисплеїв, які використовуються в більшості дорогих телевізорів і приблизно в половині всіх смартфонів.

The Wall Street Journal, спираючись на думку аналітиків, стверджує, що дефіцит чіпів і зростання цін на них може так чи інакше торкнутися близько 80% вироблених смартфонів. Цей дефіцит навряд чи вплине на гаджети Apple і флагманські моделі Samsung, однак для більш бюджетних моделей вплив може бути досить істотним. За даними дослідницької компанії Strategy Analytics, середня оптова ціна на смартфони у другому кварталі вже виросла на 5%. Для порівняння: в попередні роки таке зростання не перевищувало 2%.

Нагадаємо, що головний підрядник Apple в особі Foxconn зізнався, що перебої з поставками чіпів змусять його скоротити обсяги виробництва продукції приблизно на 10%. Проблема тепер торкнулася і самої компанії Apple. Деяка частина планшетів iPad і ноутбуків MacBook буде змушена чекати дефіцитних компонентів до другого півріччя.

Варто зазначити, що нестача чіпів призвела до зростання цін на телевізори і дисплеї. Відсутність планування і невірні прогнози вже призвели до того, що електроніка дорожчає в усіх сферах її використання. Найцікавіше, що дефіцит підкрався звідти, звідки не чекали — з області застарілих технологічних процесів. Брак копійчаних мікросхем гальмує виробництво складної електроніки і вганяє в кризу ринок з річним оборотом в сотні мільярдів доларів.

Як вже повідомляло NotaВene, у квітні 2021 р світові продажі напівпровідників збільшилися до березня на 1,9% — з 41,05 млрд доларів США до 41,85 млрд дол. У річному вимірі продажу злетіли на 21,7% (з 34,38 млрд дол.).

Total
0
Shares
Previous Article

Викиди українських промислових підприємств зростуть на 16% до 2030 р

Next Article

IBM збільшує виручку другий квартал поспіль

Related Posts
Total
0
Share