З 23 вересня в Україні оголошено жовтий рівень епіднебезпеки

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій встановила з 23 вересня “жовтий” рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території всіх областей України, повідомляє урядовий портал.

21 вересня прем’єр-міністр Денис Шмигаль провів позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. До засідання долучилися також голови обласних державних адміністрацій. За результатами засідання прийнято рішення:

— встановити з 00:00 23 вересня 2021 р “жовтий” рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території всіх областей України;

— застосувати на території всіх областей України обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для “жовтого” рівня епідемічної небезпеки;

— головам обласних та міста Києва державних адміністрацій вжити заходів щодо забезпечення дотримання відповідних обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених для відповідного рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Учасники засідання також порушили питання охоплення населення вакцинацією, зокрема вчителів та працівників закладів освіти. Шмигаль зауважив, що в порівнянні з минулим роком захворюваність на COVID-19 серед дітей зростає.

З урахуванням обговорення комісія доручила головам обласних та міста Києва державних адміністрацій вжити заходів до:

— можливості залучення до процесу вакцинації, у тому числі, вчителів та працівників закладів освіти можливостей існуючих пунктів щеплень у закладах освіти;

— забезпечення можливості та організації вакцинації у тому числі вчителів та працівників закладів освіти за допомогою виїзних мобільних вакцинальних сесій у разі відсутності в закладах освіти постійних пунктів щеплень;

— інформування та проактивного запрошення до вакцинації не лише вчителів та працівників закладів освіти, а також їхніх родичів та родичів здобувачів освіти до існуючих пунктів щеплень у закладах освіти та під час роботи виїзних мобільних вакцинальних сесій.

Що таке жовта зона епідеміологічної небезпеки

У жовтій зоні діють такі загальні карантинні обмеження (є винятки за умови вакцинації):

Концерти — масові заходи мають відбуватись, якщо на одну людину є щонайменше 4 кв. м площі.

Ресторани — не більше чотирьох людей за столиком, а відстань між столами — мінімум 1,5 м;

Кінотеатри — мають працювати із заповненістю залів (усіх залів певного кінотеатру разом) менше за дві третини місць, або ж не більше 50% місць у кожному окремому залі цього кінотеатру;

Спортивні зали — можуть працювати лише у разі обмеження кількості відвідувачів з розрахунку одна людина на 10 кв. м площі.

У жовтій зоні слід обов’язково носити маски у приміщеннях, дотримуватися фізичної дистанції у 1,5 м.

Нагадаємо, що Міністерство охорони здоров’я розірвало контракт з Serum Institute India (SII) на поставку вакцин від COVID-19 з Індії. Компанія повинна була поставити в Україну 1,5 млн доз препарату CoviShield і 10 млн Novavax.

Як вже повідомляло NotaВene, фармацевтична компанія Pfizer очікує заробити на продажах вакцини проти COVID-19 в 2021 р 15 млрд дол.

Варто зазначити, що за час пандемії коронавірусу мінімум дев’ять осіб стали доларовими мільярдерами за рахунок зростання прибутку фармацевтичних компаній від виробництва вакцин від COVID-19.

Total
0
Shares
Previous Article

Залізна руда впала на 20% в гірший тиждень з кризи 2008 р

Next Article

Ставки фрахту суховантажів сягнули 12-річного максимуму

Related Posts
Total
0
Share