YouTube виплатив творцям контенту 30 млрд дол. за три роки

Технологічні компанії, що займаються розвитком соціальних мереж, і медіаплатформи, з кожним роком витрачають все більше коштів на виплати творцям контенту. Google Відеосервіс YouTube, який належить Google, витрачає на це більше за інших. За останні три роки сервіс виплатив творцям контенту більше 30 млрд доларів США, а кількість учасників партнерської програми перевищила 2 млн користувачів і компаній, що створюють для платформи оригінальний контент, повідомляє Bloomberg.

YouTube почав витрачати частину отриманих від реклами коштів на виплати авторам контенту в 2007 р. В результаті була сформована розгалужена партнерська програма, що дозволяє монетизувати ролики, які публікуються користувачами, різними способами. Це було своєчасним рішенням, оскільки в той час рекламодавці бойкотували сервіс через велику кількість неприйнятних відео. У 2018 р компанія значно скоротила кількість каналів з активованою монетизацією, посиливши правила, але зараз чисельність учасників партнерської програми знову росте.

Основні конкуренти YouTube, такі як Facebook, TikTok і Instagram, намагалися переманювати творців контенту щедрими виплатами, але до сих пір ніхто з них не досяг успіху в цьому. Facebook для залучення авторів навіть відмовилася від збору комісій до 2023 р. Але YouTube залишається найпопулярнішою майданчиком.

YouTube також виплачує винагороду традиційним ЗМІ, які публікують відео на платформі. Яка частина від загальної суми виплат дістається компаніям — невідомо, але, на думку фахівців, величезна частина виплат йде саме незалежним авторам контенту, які вибрали YouTube для монетизації своїх відео.

Нагадаємо, що за останній рік компанія Google виплатила творцям контенту з музичної індустрії на YouTube та YouTube Music 4 млрд дол.

Основний дохід музичної індустрії на YouTube приносять два джерела. З одного боку, рекламодавці, яких приваблює аудиторія з більш ніж 2 млрд глядачів тільки на музичних відео кожен місяць.

З іншого боку — система платних підписок. Як зазначає Google, в першому кварталі 2021 р сервіси YouTube і YouTube Music залучили найбільшу кількість платних передплатників за всю історію.

Як вже повідомляло NotaВene, за даними українського офісу Google, “більше 1 млрд користувачів переглядали канали креаторів з України за останні 90 днів. Індія, Індонезія, Бразилія, США, Близький Схід та ЄС є основними ринками для українських креаторів”.

  • 2 млрд користувачів заходять на YouTube щомісяця. Це в 45 більше, ніж населення України
  • люди дивляться більше 1 млрд годин відео в день
  • у середньому український користувач щодня проводить в YouTube більше 55 хвилин
  • за останній рік кількість українських каналів з 100 000+ передплатників зросла на 35%, а каналів з 1 млн передплатників і більше — на 45%.
Total
0
Shares
Previous Article

Українськи банки збільшили прибуток на 40% з початку року

Next Article

Ілон Маск впливає на прийняття рішень 35% власників криптовалюти

Related Posts
Total
0
Share