Японська компанія Kioxia будує найбільший завод по виробництву флеш-пам’яті вартістю 10 млрд дол.

Японська компанія Kioxia (колишня Toshiba Memory) разом з компанією Western Digital приступили до будівництва свого найбільшого заводу з випуску флеш-пам’яті. Про це повідомляє офіційний сайт Kioxia.

Площа підприємства Fab7 складе 40 тис. м2, а вкладення досягнуть 10 млрд доларів США. Партнери розраховують, що це допоможе задовольнити зростаючий попит на чіпи для SSD-накопичувачів і не тільки.

Про плани почати будівництво нового заводу в комплексі Іоккаіті компанія Kioxia повідомила в жовтні 2020 р. Тоді вже почалися підготовчі роботи перед початком зведення корпусів. 25 лютого компанія повідомила, що провела церемонію закладки фундаменту Fab7, а завершаться будівельні роботи навесні наступного року. Потім знадобиться ще один рік на завезення, встановлення та налаштування промислового обладнання, після чого почнеться випуск продукції.

Додамо, плани Kioxia йдуть ще далі будівництва нового заводу в Іоккаіті. Навесні цього року розпочнуться підготовчі роботи до будівництва ще одного заводу для випуску флеш-пам’яті в комплексі Кітакамі. Очікується, що завод K2 в Кітакамі компанії Kioxia і Western Digital почнуть будувати навесні наступного року, якщо плани партнерів не зміняться.

Історично склалося, що Kioxia (Toshiba Memory) десятиліттями займає друге місце на ринку NAND-флеш, приблизно в два рази відстаючи від Samsung за ринковою часткою. Але в наступні три роки її може посунути компанія SK Huynix. Остання домовилася купити бізнес з випуску флеш-пам’яті у компанії Intel, так що сукупна частка обох обіцяє виявитися вище ринкової частки Kioxia. Очевидно, японці з цим не збираються миритися, а зростаючий попит на флеш-пам’ять цьому тільки сприяє.

Нагадаємо, тиждень тому влада Техасу (США) зобов’язала компанію Samsung повністю зупинити роботу двох фабрик в Остіні через брак електроенергії в штаті. З безпрецедентною вимогою також зіткнулися фабрики компаній NXP Semiconductors і Infineon Semiconductors і багато інших виробників.

Подібні незаплановані відключення виробничих ліній можуть призводити до довготривалих наслідків. Наприклад, тридцятихвилинне відключення електрики на одній з фабрик компанії Samsung в 2018 р. обернулося тим, що світовий ринок за підсумком року недорахувався 3% поставок чіпів флеш-пам’яті NAND.

Як вже повідомляло Nota Вene, виробники автомобілів, в тому числі Volkswagen, Ford і General Motors, скоротили обсяги виробництва, оскільки ринок мікросхем підім’яли під себе виробники побутової електроніки, такої як смартфони — найкращі клієнти індустрії чіпів, тому що вони купують досконаліші моделі з більш високою маржею.

Total
0
Shares
Previous Article

Верховний суд повернув державі майно київського заводу Більшовик

Next Article

Промвиробництво в Україні в січні скоротилося на 4%

Related Posts
Total
0
Share