Взаємні інвестиції США і Китаю в технологічний сектор скоротилися на 96%

Торгова війна і пандемія привели до істотного відокремлення напівпровідникового сектора США і Китаю відповідно. Згідно зі статистикою, взаємні інвестиції в цілому в період з 2016 р по 2020 р скоротилися на 75%, а в технологічному секторі падіння досягло 96%. Китайські інвестори тепер переключилися на країни Європи і Африки, повідомляє Nikkei Asian Review.

Дані дослідження Bain & Co. показують що зниження інвестицій між США і КНР носило асиметричний характер. Якщо китайські інвестиції в американську економіку за період з 2016 р по 2020 р скоротилися на 85%, то американські інвестиції в КНР скоротилися всього на 38%. За підсумками минулого року американські інвестори вклалися в китайську економіку на суму 8,69 млрд доларів, а китайські інвестори підтримали економіку США на суму не більше 7,2 млрд дол. П’ять років тому китайські інвестори вклали в економіку США не менше 48,5 млрд дол. Найбільше постраждали технологічний сектор, сфера нерухомості та охорона здоров’я.

З 2018 р по квітень 2021 р США внесли в чорний список 168 китайських компаній, не беручи до уваги Huawei Technologies і її підрозділів. На думку експертів, тенденція до відокремлення економік буде зберігатися в найближчі роки, але на повне розділення не можна розраховувати, оскільки країни не зможуть обійтися один без одного абсолютно у всіх сферах. Компаніям доведеться виявити слабкі місця в своїх ланцюжках поставок, щоб знайти альтернативних партнерів і знизити ризики, викликані геополітичними процесами.

Нагадаємо, що наприкінці минулого року міністерство торгівлі США оприлюднило список компаній та держустанов Російської Федерації та Китайської Народної Республіки, які співпрацюють зі збройними силами своїх країн, через що їм заборонено купувати низку американських продуктів і технологій.

Як вже повідомляло NotaВene, суд округу Колумбія у США визнав недійсним рішення Пентагону про внесення Xiaomi до списку “китайських військових підприємств”. З компанії зняті всі обмеження на торгівлю цінними паперами.

Варто зазначити, що регулятори зі США та Південної Кореї заблокували покупку південнокорейської компанії Magnachip Semiconductor Corp. приватним інвестиційним фондом з КНР Wise Road Capital — для того, щоб обмежити доступ Китаю до передових технологій виробництва мікрочіпів.

Total
0
Shares
Previous Article

Держстат покращив оцінку зростання ВВП України

Next Article

Частка нелегальних сигарет в Україні зросла до 15,9%

Related Posts
Total
0
Share