Введення в експлуатацію житла в Україні збільшилося на 30%

Введення в експлуатацію житла в Україні за підсумками січня-червня поточного року збільшилося на 29,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року — до 4 млн 797,2 тис. кв. м, повідомляє Державна служба статистики.

Слід зазначити, що дані наведено з урахуванням житла, введеного відповідно до тимчасового порядку прийняття в експлуатацію будинків, побудованих без дозволу на виконання будівельних робіт.

Згідно з повідомленням Держстату, у містах від початку року введено в експлуатацію 3 млн 283 тис. кв. м житла (68,4% загального обсягу), в сільській місцевості — 1 млн 514,1 тис. кв. м. При цьому 41,8% загального обсягу житла введено в одноквартирних будинках, 57,8% — у будинках із двома та більше квартирами, 0,4% — у гуртожитках.

Загалом за звітний період в експлуатацію введено 62,3 тис. квартир, при цьому в містах — 47,6 тис. квартир, у селах — 14,6 тис. квартир.

Середня площа квартир становить 76,6 кв. м, зокрема в одноквартирних будинках — 157,1 кв. м, у багатоквартирних — 55,9 кв. м.

У Київській, Львівській, Харківській, Одеській, Тернопільській та Івано-Франківській областях за підсумками першого півріччя введено в експлуатацію 54,6% загального обсягу житла, при цьому в Києві — 512,7 тис. кв. м (10,7%).

Згідно зі статистичними даними, скорочення обсягу введення житла зафіксовано в Запорізькій, Івано-Франківській і Луганській областях.

Показники зростання введення житла в січні-червні 2021 р до аналогічного періоду попереднього року (з урахуванням тимчасового порядку) становлять +120,5 процентного пункту (до 165,2 тис. кв. м) для Дніпропетровської області, +92,4 п.п. (до 58,3 тис. кв. м) — для Сумської, а також +101,8 п.п. для Києва.

Нагадаємо, що індекс цін на житло в Україні за підсумками квітня-червня поточного року становить 114% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Як вже повідомляло NotaВene, традиційно ринок нерухомості під час економічної та фінансовой кризи падає. Але в Україні другу кризу поспіль великий попит на житлову нерухомість утримує ціни від обвалу.

Варто зазначити, що на початку року Кабінет міністрів під час засідання затвердив постанову про здешевлення вартості іпотечних кредитів.

Постанова “Деякі питання забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва з метою здешевлення вартості іпотечних кредитів” передбачає компенсацію відсоткової ставки до рівня 7% річних по іпотечних кредитах, наданих позичальникам на придбання житла. Компенсацію відсотків фонд надаватиме позичальникам, які отримали іпотеку в національній валюті в уповноваженому банку.

Про зміни на ринку нерухомості, які призведуть до здешевлення вторинного житла в Києві, а попит на квартири в новобудовах буде зміщуватись від купівлі до оренди, читайте в окремому матеріалі NotaВene.

Скільки коштуватиме житло в Києві наступні 5-10 років, а також що відбувається з житловим будівництвом в регіонах, дивиться в спецпроєкті Nota Bene з нерухомості.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна розриває контракт з Індією на постачання вакцин від COVID-19

Next Article

Как коронавирус книгу потрепал

Related Posts
Total
0
Share