Втрати від шахрайства з онлайн-платежами перевищать 20 млрд дол.

Збитки в електронній комерції, пов’язані з шахрайством, в поточному році перевищать 20 млрд доларів. З огляду на те, що в минулому році вони склали 17,5 млрд доларів, прогноз відповідає зростанню на 18%, повідомляє аналітична компанія Juniper Research.

Проведене Juniper Research дослідження показало, що шахраї націлені на споживачів, оскільки ті все частіше звертаються до електронної комерції, і на продавців, що приділяють недостатньо уваги питанням безпеки.

Одним із способів протидії шахрайству названо використання штучного інтелекту (АІ), яке дозволить підвищити безпеку на всіх потенційно уразливих напрямках за рахунок аналізу поведінкової біометрії. При цьому аналітики уточнюють, що підвищення безпеки не повинно спричинити за собою складності для споживачів.

Дослідники впевнені, що лідером по втратах від шахрайства в електронній комерції буде Китай. В 2025 р. на цю країну буде припадати більше 40% збитків від шахрайства в електронній комерції в усьому світі або більше 12 млрд доларів.

Нагадаємо, що згідно зі звітом компанії McAfee, кіберзлочинність обійшлася світовій економіці в 2020 р. більш ніж в 1 трлн дол. Це більше 1% світового ВВП. У порівнянні з 2018 р. цей показник зріс більш, ніж на 50%. Тоді він становив близько 600 млрд дол.

Як вже повідомляло NotaВene, серед держав-членів ЄС у 2020 р. найвища частка підприємств, які використовували АІ, була зафіксована в Ірландії (23%). За нею розташувалися Мальта (19%), Фінляндія (12%) і Данія (11%).

В інших державах-членах ЄС частка використання АІ на виробництві та в комерції була нижче 10%. Найнижчі частки зафіксовані в Латвії (2%), Словенії, Угорщини, Кіпрі (по 3%) і Польщі (4%).

Варто зазначити, що за останні п’ять років Apple придбав найбільшу кількість компаній, що працюють над штучним інтелектом. За цим показником технологічний гігант обійшов Accenture, Google, Microsoft і Facebook.

Total
0
Shares
Previous Article

МАУ підрахувала збитки за минулий рік

Next Article

Мінфін розмістив восьмирічні євробонди на 1,25 млрд дол.

Related Posts
Total
0
Share