Витрати на виробництво аграрної продукції зросли на третину

Витрати на виробництво сільськогосподарської продукції в Україні в січні-серпні поточного року зросли на 35,6% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року (у січні-липні зростання становило 34,7%), повідомляє Державна служба статистики.

При цьому витрати на виробництво продукції рослинного походження за звітний період збільшилися на 32,8%, тваринного — на 41,1%.

У той же час витрати на матеріально-технічні ресурси (МТР) промислового походження, що використовуються в сільськогосподарському виробництві, за перші вісім місяців поточного року збільшилися на 37,8%.

Згідно з даними Держстату, в серпні витрати на виробництво агропродукції виросли на 1,9% щодо показника попереднього місяця, в тому числірослинницької — на 2,4%, тваринницької — на 0,2%. Вартість МТР за серпень зросла на 4,3%.

Нагадаємо, що витрати на виробництво сільськогосподарської продукції в Україні в січні-травні 2021 р зросли на 33,6% в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року.

При цьому витрати на виробництво продукції рослинного походження за звітний період зросли на 29,7%, тваринного — на 42,4%.

Витрати на матеріально-технічні ресурси промислового походження, що використовуються в сільськогосподарському виробництві, за перші п’ять місяців поточного року збільшилися на 32,4%.

Як вже повідомляло NotaВene, у 2020 р середня рентабельність операційної діяльності підприємств в Україні становила 6,5%. Рівень рентабельності всієї діяльності підприємств становить 1,1%, найвищий рівень рентабельності показало сільске господарство.

Варто зазначити, що індекс сільськогосподарської продукції за сім місяців поточного року зріс на 2,5% проти відповідного періоду торік; цьому сприяли високі темпи зростання у рослинництві.

Total
0
Shares
Previous Article

Газпром зупинив транзит газу до Угорщини через Україну

Next Article

Літій різко зростає в ціні на тлі збільшення продажів електромобілів

Related Posts
Читать дальше

Китай контролює понад 30% ринку по 15 групах товарів і послуг

Китайські компанії контролюють понад 30% ринку розумних колонок, смартфонів, камер відеоспостереження, персональних комп’ютерів, побутових кондиціонерів і пральних машин,…
Total
0
Share