Витрати на виробництво аграрної продукції зросли на 33%

Витрати на виробництво сільськогосподарської продукції в Україні в січні-травні 2021 р виросли на 33,6% в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року, повідомляє Державна служба статистики.

При цьому витрати на виробництво продукції рослинного походження за звітний період зросли на 29,7%, тваринного — на 42,4%.

Витрати на матеріально-технічні ресурси промислового походження, що використовуються в сільськогосподарському виробництві, за перші п’ять місяців поточного року збільшилися на 32,4%.

При цьому в травні витрати на виробництво агропродукції скоротилися на 0,6% в порівнянні з показником попереднього місяця. Таке ж скорочення витрат в звітному місяці було зафіксовано як у виробництві рослинницької, так і тваринницької продукції. Витрати на матеріально-технічні ресурси за місяць знизилися на 0,1%.

Нагадаємо, що 1 липня Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість при оподаткуванні операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції”. Закон відновлює ставку податку на додану вартість 20% при оподаткуванні операцій з деякими видами агропродукції.

Як вже повідомляло NotaВene, у 2020 р середня рентабельність операційної діяльності підприємств в Україні становила 6,5%. Рівень рентабельності всієї діяльності підприємств становить 1,1%, найвищий рівень рентабельності показало сільске господарство.

Варто зазначити, що зовнішньоторговельний оборот продовольчих товарів і сільскогосподарської продукції в січні-листопаді 2020 р становив 25,7 млрд доларів США, що на три мільярди вище показника аналогічного періоду минулого року.

Так, експорт залишився на торішньому рівні і склав майже 20 млрд дол. При цьому імпорт зріс на 14% — до 5,7 млрд дол. Частка експорту продовольчих товарів та сільськогосподарської продукції в загальному експорті країни склала 45%. Найбільшу частку в номенклатурі агропродукції зайняли зернові культури — 43%, рослинних масел — 25%, насіння олійних культур — 8%.

Total
0
Shares
Previous Article

Росія заборонила імпорт з України цукру, морозива і попкорну

Next Article

Украерорух звітує про багатомільйонні збитки

Related Posts
Читать дальше

Казахстан починає щеплення населення вакциною власного виробництва QazVac

У Казахстані пройшло відвантаження першої партії вакцини QazVac (QazCovid-in), виробленої на базі Науково-дослідного інституту проблем біологічної безпеки, повідомляє…
Total
0
Share