Витрати іноземних туристів в Україні становлять 929 дол.

У середньому витрати іноземних туристів в Україні у 2021 р. зафіксовані на рівні 929 доларів США, середній час відвідування — сім-дев’ять днів, повідомляє Державне агентство розвитку туризму (ДАРТ).

Згідно з дослідженням ДАРТ, серед мандрівників найбільші середні витрати мали громадяни Об’єднаних Арабських Еміратів, які витрачали 2220 дол. за період перебування. Громадяни Саудівської Аравії та Оману витрачали 1500 дол., Канади — 1250 дол., США — 1125 дол.

“Минулого року, незважаючи на пандемію, до України приїхало набагато більше туристів, ніж у доковідні часи. За такими показниками як туристичний збір за перші дев’ять місяців 2021 р. ми бачили зростання на 20% порівняно з 2019 р. Це стало можливим у результаті того, що для нас відкрилися нові туристичні ринки — ОАЕ та Саудівської Аравії. Прогноз на 2022 р. ще позитивніший. Очікуємо повторні та перші візити туристів із країн, які проявили цікавість у 2021 р. До них доєднаються нові країни”, — зазначає голова ДАРТ Мар’яна Олеськів.

За її словами, загалом за 2021 р. Україну відвідало понад 4 млн іноземців, що майже на 26% перевищило аналогічний показник 2020 р.

Основною ціллю візитів іноземців минулого року були відпустка, дозвілля та відпочинок (29,5%). У ділову поїздку приїхали 25,9% респондентів, відвідували рідних та друзів 22,4% опитаних. На лікування та оздоровлення приїхали 11,7% іноземців, на шопінг — лише 4%. Ще 1,2% мандрівників відвідали Україну в пошуках власного коріння.

При цьому 36,5% іноземців подорожували Україною сім’ями, 35,4% — наодинці, 21,8% мандрівників — разом із друзями. З колегами або у складі туристичних груп подорожували 5,1% та 1,2% інтуристів відповідно.

Нагадаємо, що за оцінкою Всесвітньої туристської організації ООН, пандемія коронавірусу відкинула світовий туризм до рівня 1990 р. Туристична галузь втратила 935 млрд дол. за перші десять місяців 2020 р. через через карантинні обмеження.

Як вже повідомляло NotaВene, внесок туристичної індустрії в глобальний ВВП у 2020 р. знизився на 49,1% до 4,7 млрд дол., тоді як у 2019 р. цей показник становив 9,2 млрд дол. У всьому світі у 2020 р. в цьому секторі було втрачено майже 62 млн робочих місць, тепер їх число в індустрії складає 272 млн. У звіті Всесвітньої ради з туризму та подорожей (WTTC) зазначається, що загроза подальшої втрати місць найближчим часом не зникне. До пандемії на міжнародний туризм доводилося кожне четверте нове робоче у світі і 10,6% всіх робочих місць.

Про те, що пандемія вдарила по сектору послуг для подорожей набагато болючіше, ніж будь-яка світова економічна криза, а сам туристичний бізнес кардинально зміниться, NotaВene розповідало в окремому матеріалі.

Total
0
Shares
Previous Article

Криптовалюти дешевшають на тлі падіння фондового ринку США

Next Article

На гривню чекає повзуча девальвація

Related Posts
Читать дальше

Митниця відкрила доступ до даних про експортно-імпортні операції

Державна митна служба відкрила для вільного доступу набір даних про експортно-імпортні операції суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, повідомляє пресслужба відомства.…
Total
0
Share