Витрати енергії на видобуток біткоіну збільшилися з 2015 р. в 66 разів

Світова мережа видобутку біткоіну споживає в 66 разів більше електрики, ніж в 2015 р., говориться в звіті компанії Citigroup. З посиланням на дані Центру альтернативних фінансів Кембриджського університету, в документі вказується, що на середину квітня поточного року глобальний попит на електроенергію з боку світової біткоін-мережі досяг 143 ТВт · год (терават-годин) в річному обчисленні, що приблизно на 4% вище, ніж виробила електроенергії Аргентина за 2019 р., повідомляє Bloomberg.

З ростом курсу біткоіну росте і рівень споживання електроенергії для його видобутку, пишуть аналітики Citigroup Inc. в звіті.

Обсяги викидів вуглецю в атмосферу, пов’язані з роботою китайських біткоін-ферм вже викликають побоювання з боку екологів. Електрика для цих ферм частково генерується вугільними електростанціями. На думку Citigroup, через негативний вплив на клімат подальше розширення обсягів видобутку біткоіни може зіткнутися з посиленням правил майнінгу.

“Майнінг і використання “монет” без сумніву є дуже енерговитратними процесами, тому регулюючі органи в майбутньому можуть внести для них більш жорсткі вимоги. Найбільш ймовірно це відбудеться в тому випадку, якщо США продовжать розширювати свою присутність на криптовалютном ринку, а його лідер Китай вживе заходів проти видобутку біткоіну, якщо вважатиме майнінг загрозою поставленим країною екологічним цілям щодо зниження шкідливих викидів в атмосферу”, — вказує Citigroup.

Обробка кріптовалютних трансакцій проводиться величезними комп’ютерними масивами, що споживають величезну кількість енергії. Викиди, пов’язані з операціями блокчейну, не вказуються окремо, що ускладнює моніторинг фактичних викидів шкідливих речовин і розробку відповідних регулюючих політик.

Нагадаємо, дослідження Кембріджського університету показало, що щорічно на майнінг популярної криптовалюти біткоін витрачається більше електроенергії, ніж споживає вся Аргентина. Видобуток криптовалюти вимагає використання потужного устаткування, яке споживає багато енергії. Фахівці вважають, що найближчим часом ситуація не зміниться, якщо курс біткоіну не впаде.

Як вже повідомляв NotaВene, згідно з даними Goingecko, ринкова капіталізація всіх існуючих криптовалют станом на 5 квітня 2021 р. перевищила 2 трлн доларів США. Цьому сприяло вражаюче зростання біткоіну, Ethereum і інших цифрових валют. Таким чином, цінність ринку криптовалют наздогнала компанію Apple, другу за величиною в світі після нафтового гіганта Aramco.

Total
0
Shares
Previous Article

НБУ погіршив прогноз зростання ВВП України у 2021 р.

Next Article

Щоб ринок землі не знищив чорноземи і природу

Related Posts
Total
0
Share