Виторг виробників мікросхем може перевищити 1 трлн дол.

У 2021 р. виробники мікросхем отримали рекордний обсяг виручки на тлі світового дефіциту напівпровідників і попиту, що зростає. Так, сукупний показник виторгу перевищив 500 млрд доларів США у 2021 р. При цьому топ-менеджери компаній очікують, що він подвоїться менш як за десятиліття і складе понад 1 трлн дол., повідомляє The Wall Street Journal.

Пандемія коронавірусу прискорила тенденцію до цифровізації, включаючи популярність стрімінгових платформ та відеоігор та впровадження компаніями всіх видів цифрових інструментів, які вимагають використання мікросхем, пише The Wall Street Journal.

“Шлях до позначки півтрильйона доларів зайняв 50 років. Щоб досягти вартості в 1 трлн дол., потрібно від восьми до десяти0 років”, — сказав головний виконавчий директор GlobalFoundries Inc., одного з найбільших у світі виробників мікросхем за контрактом, Том Колфілд.

Світові продажі мікросхем зросли на 25% у 2021 р. порівняно з роком раніше, досягнувши рекордних 583,5 млрд дол., згідно з даними дослідницької компанії Gartner Inc. При цьому компанія прогнозує, що дефіцит пропозиції, що зберігається, призведе до збільшення виручки в галузі на 9% у поточному році.

Основна частка зростання виручки надалі буде забезпечена продажами дорожчих високотехнологічних мікросхем, які використовуються для машинного навчання та високопродуктивних обчислень, каже партнер Bain & Co., яка спеціалізується на напівпровідниках, Пітер Хенбері.

Гіганти галузі зберігають оптимізм із приводу поточного року. Так, південнокорейська Samsung Electronics Co. минулого тижня висловила впевненість у тому, що її бізнес у сфері чіпів пам’яті продовжить демонструвати добрі результати. У свою чергу головний виконавчий директор американської Intel Corp. Пет Гелсінгер сказав, що “2022 р. буде тільки кращим” після того як компанія прозвітувала про рекордний виторг за 2021 р.

Як вже повідомляло NotaВene, клієнти тайванської компанії TSMC отримали повідомлення про те, що з 31 грудня 2021 р. вона відмовляється на рік від традиційного зниження цін, а всього до 2023 р. включно буде витрачено 100 млрд дол. на розширення виробництва та освоєння нових технологій.

Нагадаємо, що Intel інвестує 20 млрд дол. в нові фабрики і виробництво чіпів для інших компаній. З 2023 р. компанія планує передати більшу частину виробництва власних мікросхем стороннім виробникам, серед яких TSMC, Samsung і GlobalFoundries. 

Total
0
Shares
Previous Article

Інвестиції в енергетичний перехід в 2021 р. склали 775 млрд дол.

Next Article

ЄС погодив надання Україні 1,2 млрд євро

Related Posts
Читать дальше

Метінвест купує найбільшого виробника коксівного вугілля

Metinvest B.V., материнська компанія групи “Метінвест”, сконцентрувала контрольний пакет акцій “Покровської вугільної групи”, найбільшого в Україні виробника коксівного…
Total
0
Share