Виручка виробників напівпровідників у ІІ кварталі встановила рекорд

Фахівці аналітичної компанії TrendForce, які вивчили ситуацію на ринку контрактного виробництва напівпровідникової продукції в ІІ кварталі 2021 р, зазначають збереження у замовників панічних настроїв, які сприятимуть створенню дефіциту. У поєднанні з відновленням попиту після пандемії і нестачею певних компонентів, ажіотаж призвів до зростання цін і збільшення доходів виробників.

Виручка десяти провідних контрактних виробників, на які припадає 97% ринку, в порівнянні з І кварталом виросла на 6,2% і досягла 24,407 млрд дол.

При цьому компанія TSMC, яка є лідером серед контрактних виробників, наростила виручку на 3,1%, так що її частка в порівнянні з І кварталом трохи зменшилася — з 54,5% до 52,9%. На другому місці знаходиться компанія Samsung, яка наростила виручку на 5,5%. Її частка зменшилася з 17,4% до 17,3%. Компанія UMC, що знаходиться на третьому місці, збільшила продажі на 8,5%, що призвело до збільшення її частки з 7,1% до 7,2%. Далі йде компанія GlobalFoundries. Вона наростила продажі на 17%, що призвело до збільшення її частки з 5,5% до 6,1%. Найбільше зростання показала компанія SMIC. Китайському виробникові вдалося наростити продажі на 21,8%. В результаті її частка збільшилася з 4,7% до 5,3%.

Як вже повідомляло NotaВene, Уряд Південної Кореї разом зі 153 компаніями оприлюднив амбітний план, яким передбачено інвестиції в виробництво напівпровідникової продукції в розмірі 450 млрд дол.

Нагадаємо, що глобальний дефіцит напівпровідників обійдеться автомобільної промисловості в 110 млрд доларів США. У січні аналітики прогнозували падіння доходів на 60,6 млрд дол.

Варто зазначити, що Індія виділятиме 1 млрд дол. кожній компанії, яка запустить виробництво мікрочіпів. Влада країни готова надати виробникам гарантії збуту продукції, випущеної на території Індії. По-перше, вироби місцевого виробництва будуть закуповувати урядові структури. По-друге, потреби приватного сектора теж будуть враховуватися. Поки подібні ініціативи проходять стадію обговорення, і влада Індії ще не вирішила, за рахунок чого зможе виправдати подібні субсидії.

Про кризу з постачанням напівпровідників NotaВene розповідає в окремому матеріалі.

Total
0
Shares
Previous Article

Hyundai планує постачати по 64 тис. водневих вантажівок на рік

Next Article

План по доходам бюджету перевиконано на 6,3%

Related Posts
Total
0
Share