Виручка від реалізації чіпів перевищить 600 млрд дол.

За підсумками минулого року виторг постачальників напівпровідникової продукції зріс на 26% до 553 млрд доларів США, але тенденція не втратить актуальності і цього року, оскільки сума виручки в цьому сегменті вперше перевищить 600 млрд дол., вважають аналітики Euler Hermes. Проте зберігаються для напівпровідникової промисловості деякі ризики, які завадять збільшити виторг на 9%, повідомляє CNBC.

Досі виручку в напівпровідниковому секторі рухали вгору три фактори, як зазначили фахівці Euler Hermes: надзвичайно високий попит на персональні комп’ютери (ПК) та споживчу електроніку, що зросли через дефіцит ціни і зміщення попиту у бік дорожчих виробів. Останній фактор частково був зумовлений тим, що в умовах обмеженості потужностей та дефіциту комплектуючих виробники віддавали перевагу більш вигідним виробам, а покупцям не залишалося іншого вибору, крім як купувати дорожчі товари.

До ризиків поточного року представники Euler Hermes віднесли чотири фактори. По-перше, телевізори та ПК можуть просісти у продажах сильніше за інші вироби у разі нормалізації попиту. По-друге, перебої у виробництві можуть виникати знову і знову, оскільки пандемія змушує зупиняти підприємства та порушує ланцюжки поставок. По-третє, протистояння США та Китаю в макроекономічній сфері обмежуватиме розвиток китайської промисловості. Зрештою, непередбачуваність кліматичних явищ здатна негативно впливати на роботу підприємств сектору. Недавнім прикладом можуть бути повені в Малайзії, викликані рясним дощем. Висока ступінь географічної концентрації підприємств сектора також є вразливістю з цього погляду.

Нагадаємо, що найбільший у світі виробник мікросхем тайванська компанія TSMC, продукти якої використовують Apple, AMD, Qualcomm і Nvidia, заявила, що повністю проблеми з чіпами не зникнуть як мінімум до 2022 р.

Як вже повідомляло NotaВene, уряд Південної Кореї разом зі 153 компаніями оприлюднив амбітний план, яким передбачено інвестиції в виробництво напівпровідникової продукції в розмірі 450 млрд дол.

Варто зазначити, що Європейський Союз вирішив подвоїти частку на ринку чіпів і виділяє більше 150 млрд дол. на розробку наступного покоління цифрових індустрій в нинішньому десятилітті, прагнучи наздогнати конкурентів у США і Східній Азії в таких сферах, як виробництво мікросхем і штучний інтелект.

Total
0
Shares
Previous Article

За зростанням капіталізації Ford обійшов усіх автовиробників

Next Article

Доходи держбюджету в 2021 р. зросли на 20,7%

Related Posts
Total
0
Share