Виручка від експорту аграрної продукції зросла на 17%

За дев’ять місяців поточного року Україна отримала 17,7 млрд доларів США експортної виручки від реалізації продукції агропромислового сектору, що на 17% вище аналогічного показника минулого року. Водночас частка агропромислового сектору в загальному українському експорті за вказаний період складає 36%, повідомляє Український клуб аграрного бізнесу.

62% виручки від експорту дає реалізація трьох основних позицій: соняшникова олія, кукурудза та пшениця. Саме ці позиції за останній рік значно зросли в ціні та дозволили залучити більші надходження. Далі слідують ріпак, ячмінь, макуха від виробництва соняшникової олії та курятина.

Основними країнами-покупцями української агропродукції були: Китай, який забезпечив 16% експорту з України на загальну суму 2,9 млрд дол., Індія — 8% (1,4 млрд дол.) та Нідерланди — 7% (1,2 млрд дол.). Сукупно вони за дев’ять місяців 2021 р згенерували 31% української експортної виручки від реалізації продукції аграро-промислового комплексу. Китай та Індія є найбільшими світовими імпортерами продуктів харчування, тому що мають значні темпи зростання населення та значну потребу в такій продукції.

Сукупні відвантаження продукції АПК в країни Євросоюзу за дев’ять місяців 2021 р становлять 30% всієї експортної виручки. При цьому найбільшими країнами-імпортерами української продукції АПК були:

  • Нідерланди — 7% (1,2 млрд дол.)
  • Польща — 4% (0,7 млрд дол.)
  • Іспанія — 4% (0,6 млрд дол.)
  • Німеччина — 3% (0,5 млрд дол.)
  • Італія — 2% (0,4 млрд дол.)

Нагадаємо, що витрати на виробництво сільськогосподарської продукції в Україні в січні-серпні поточного року зросли на 35,6% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року (у січні-липні зростання становило 34,7%).

Як вже повідомляло NotaВene, основними постачальниками агропродовольчих товарів в країни Євросюзу за підсумками першого півріччя стали Бразилія, Велика Британія, США, Україна і Китай.

Варто зазначити, що різке зростання світових цін на рослинні олії, цукор і зернові в травні поточного року досягло найвищого значення з вересня 2011 р.

Total
0
Shares
Previous Article

Імпорт електроенергії впав майже у 1000 разів

Next Article

Чистий прибуток Tesla вдруге в історії перевищив 1 млрд дол.

Related Posts
Читать дальше

Запорізький титано-магнієвий комбінат повернувся у власність держави

4 серпня Господарський суд Запорізької області задовольнив позов Спеціалізованої антикорупційної прокуратури до компанії “Толексіс Трейдінг Лімітед” (Кіпр) і…
Total
0
Share