Виробники зеленої електроенергії відсудили у держави 770 млн грн

Господарський суд Києва задовольнив низку позовів виробників “зеленої” електроенергії до державного підприємства “Гарантований покупець” про стягнення заборгованості за “зеленим” тарифом, повідомляє Фінбаланс.

Виграли позови до державного підприємства “Гарантований покупець” (ДП ГарПок) наступні компанії:

  • ТОВ “Аякс Дніпро” — на 26,1 млн грн
  • ТОВ “Тавань Солар 3” — 13,4 млн грн
  • ТОВ “Сонячна Енергія Плюс” — 16,1 млн грн
  • ТОВ “Євроімекс” — 9,7 млн грн
  • ТОВ “Юкрейніа Солар Груп-Виноградове” — 4,9 млн грн

Госпсуд м. Києва в березні-квітні задовольнив ще низку позовів виробників “зеленої” електроенергії до ДП ГарПок про стягнення заборгованості за “зеленим” тарифом на загальну суму 700 млн грн.

З урахуванням вказаних вище п’яти справ, на підставі судових рішень з ДП ГарПок загалом має бути стягнено 770 млн грн боргу.

Варто зазначити, що проти України також подано перший позов у міжнародний арбітраж щодо “зеленого” тарифу. Позивач — компанія Modus Energy International B.V. — вважає, що держава порушила договір до Енергетичної хартії та просить стягнути з України не менше 11,5 млн євро.

Додамо, що Госпсуд м. Києва задовольнив уже два позови Енергоатома до ГарПока та вирішив стягнути з відповідача на користь позивача 6,8 млрд грн.

Суд також розглядає позов ГарПока до Укренерго про стягнення 25,7 млрд грн. Разом з тим, Укренерго заявило про претензії до ГарПока на 2,1 млрд грн.

Нагадаємо, згідно з підписаним торік Меморандумом між урядом та виробниками енергії з відновлювальних джерел, останні мали отримати оплату 40% заборгованості або 8,96 млрд грн у IV кварталі 2020 р. Решта 60% заборгованості має бути сплачена рівними частинами цьогоріч по 15% або 3,36 млрд грн щоквартально. Таким чином, на 31 березня виробники ВДЕ мали отримати 12,32 млрд грн, або 55% заборгованості.

Українська асоціація відновлюваної енергії констатувала, що за підсумками І кварталу уряд виконав свої зобов’язання за меморандумом менш як на половину.

“Фактичний рівень погашення заборгованості перед виробниками ВДЕ складає 37,6% від обіцяного”, — стверджує асоціація, додавши, що не всі виробники “зеленої” енергії отримали виплати: як зазначалося, борги тих, хто звернувся до суду щодо стягнення заборгованості, ГарПок не визнає.

На кінець 2020 р. ДП ГарПок виступало відповідачем у судових справах на загальну суму 10,6 млрд грн.

Як вже повідомляло NotaВene, сектор відновлюваних джерел енергії в Україні залучив минулого року більше 1,24 млрд євро інвестицій. 46 млн євро інвестовано в проєкти з енергоефективності через програму “теплих кредитів” і Енергосервіс, а ще 1,2 млрд євро інвестовано в створення нових генеруючих потужностей.

Total
0
Shares
Previous Article

Через три роки всі моделі Lamborghini стануть гібридними

Next Article

Світові витрати на кібербезпеку в 2021 р. перевищать 150 млрд дол.

Related Posts
Читать дальше

Зеленський звільнив Горбуліна з Укроборонпрому

Президент Володимир Зеленський припинив повноваження члена наглядової ради державного концерну “Укроборонпром” Володимира Горбуліна, повідомляє президентський сайт. “Відповідно до…
Total
0
Share