Виробники мікросхем відчувають гостру нестачу робочої сили

Чотири з п’яти виробників мікросхем заявили про складнощі в наборі нового кваліфікованого персоналу. Цей факт створює додаткові проблеми з виробництвом чіпів, викликаючи затримки в їх поставках, з посиланням на торговельну асоціацію IPC повідомляє агентство Reuters.

За даними IPC, яка представляє таких виробників як Foxconn і Intel, а також компанії, що займаються випуском системних плат, недавнє опитування показало, що 80% компаній зіткнулися зі складнощами в наборі нових співробітників. Понад дві третини опитаних також заявили, що останнім часом їм довелося підвищити витрати на робочу силу.

Більше половини опитаних вважають, що проблеми з дефіцитом мікросхем не вдасться вирішити як мінімум до другої половини 2022 р. Близько 90% респондентів заявили про зростання матеріальних витрат, пов’язаних не тільки з виробництвом чіпів.

Результатом всього вищеописаного стали нові затримки у випуску і постачанні продукції, а також скорочення прибутку, вказується в дослідженні. Про зростання виручки повідомило менше чверті компаній, які брали участь в опитуванні, при цьому майже третина респондентів заявили, що очікують її зниження за підсумками року. Близько 88% компаній також повідомили, що терміни виконання замовлення — час з моменту отримання замовлення до поставки продукції клієнту — істотно зросли, в деяких випадках до двох місяців.

За словами головного економіста IPC Шона ДюБравака, найгостріше нестача кадрів спостерігається в США і Європі. Одним зі стимулів для залучення нових співробітників є підвищення рівня окладів. При цьому 44% з компаній, що брали участь в опитуванні, це вже зробили. Більше третини роботодавців також повідомили, що пропонують більш гнучкий графік роботи для своїх співробітників або додаткові заняття для їх професійного зростання.

“Це стає важливою складовою у виробничому секторі. Тут вже недостатньо просто підвищити зарплату, щоб залучити або утримати співробітника. Для підвищення лояльності працівників необхідно допомагати їм в отриманні нових знань”, — зазначає ДюБравак.

Нагадаємо, що через тривалу нестачу виробничих потужностей в напівпровідниковій промисловості і пов’язаного з цим зростання цін на продукцію, виручка десяти провідних розробників мікросхем в другому кварталі 2021 р сягнула 29,8 млрд доларів США.

Як вже повідомляло NotaВene, згідно з прогнозами аналітичної компанії IC Insights, обсяги продажів інтегральних мікросхем пам’яті в 2022 р можуть вирости до 180 млрд дол., тим самим побивши рекорд, встановлений в 2018 р.

Total
0
Shares
Previous Article

Світове виробництво сталі в серпні впало на 1,4%

Next Article

Рівень безробіття в Україні знизився нижче 10%

Related Posts
Total
0
Share