Виробники кави в Колумбії піднімають ціни у всьому світі

Світові ціни на каву вже виросли на 55% в цьому році, в основному через погану погоду в Бразилії. Тепер вони можуть підскочити ще вище через те, що колумбійські фермери вирішили притримати поставки, щоб продати свою продукцію за вищою ціною, повідомляє агентство Reuters.

Виробники кави в Колумбії, другому в світі постачальника арабіки, не поставили в цьому році 10% врожаю, або до 1 млн мішків бобів, розповіли агентству джерела в галузі. В результаті експортери і трейдери зіткнулися з серйозними втратами.

Зростання цін, викликане посухою в Бразилії, провідному виробнику арабіки, спонукало колумбійських фермерів анулювати вже укладені контракти, щоб потім перепродати кави за вищими цінами. Джерела Reuters побоюються, що якщо посуха в Бразилії продовжиться, вартість кави може ще більше вирости.

Невиконання зобов’язань щодо поставок з боку такого великого гравця як Колумбія теж посилить скачки цін на каву на світових ринках. Але вони будуть тимчасовими, вважають експерти, так як фактично кава у колумбійців все ж є.

У Колумбії близько півмільйона сімей заробляють на життя вирощуванням кави, відзначає Reuters. Країна є найбільшим виробником сорти арабіки, на якому засновані базові ф’ючерсні контракти на біржі ICE.

Нагадаємо, що світові ціни на каву стрімко ростуть на тлі найсильнішої посухи в Бразилії, яка є одним із її головних виробників у світі.

Ціни на каву арабіка — основний вид кави, вироблений в Бразилії — в червні зросли до максимуму з 2016 р. Ціни на ф’ючерси зерен кави арабіка на торгах в Нью-Йорку за три останніх місяці збільшилися на 18% або до 1,51 дол. США за 0,453 кг.

На торгах у Лондоні вартість кави робуста за останні три місяці зросла на понад 30% або 1 749 дол. за 1 000 кг, що є найвищою ціною за останні два роки.

Як вже повідомляло NotaВene, через істотні перебої в логістичних ланцюжках оптової торгівлі покупці стикаються з падінням рівня поставок і зростанням цін. У найближчому майбутньому це може означати, що ціна на чашечку еспресо або капучіно в звичайному кафе Європи або США почне зростати.

Важливим фактором очікуваних змін стала посуха, яка вплинула на урожай арабіки в Бразилії. Якщо зараз оптовики можуть розраховувати на запаси кави, то незабаром вони закінчаться і задовольнити зростаючий попит споживачів буде не так легко. Тільки в США запаси кави досягли свого шестирічного мінімуму.

Total
0
Shares
Previous Article

Обсяги вантажоперевезень по Дніпру за 9 місяців зросли на третину

Next Article

Україна та ЄС підписали угоду про відкрите небо

Related Posts
Total
0
Share