Виробники харчових продуктів збільшили ціни на третину

Оптові ціни виробників промислової продукції в березні 2021 р., у порівнянні з березнем минулого року, зросли на 26,3%. Ціни в межах України зросли на 20,1%, за межі України — на 53,4%. Про це повідомляє Державна служба статистики.

За даними статистичного відомства, у виробництві харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів ціни зросли на 30,3%, у тому числі в межах України — на 22,2%, за межі України — на 58,5%.

Найбільше зросли ціни у виробництві цукру — на 75,3%, у тому числі в середині України — на 79,6%.

Як вже повідомляв NotaВene, уряд запропонував ввести регулювання цін на харчі. Проєкти меморандумів, які розроблені Міністерством розвитку економіки,торгівлі та сільского господарства, вже отримали асоціація Укроліяпром, хлібопекарські підприємства, борошномели та Асоціація рітейлерів. В обох меморандумах пропонується зафіксувати роздрібні ціни на олію та хліб/борошно, відштовхуючись від показників з 1 березня, і до 1 липня 2021 р.

Нагадаємо, ціни на продовольство в світі ростуть десять місяців поспіль і вже досягли найвищого рівня з липня 2014 р.

Найзначніше, за даними FAO, подорожчала рослинна олія. У березні її ціновий індекс виріс на 8% в порівнянні з березнем і досяг найвищої позначки з червня 2011 р. Експерти пояснюють зростання очікуваннями високого і стійкого попиту з боку виробників біодизельного палива. Трохи менше, але теж значно, зросли в порівнянні з лютим ціни на молочну — 3,9% — і м`ясну — 2,3% — продукцію, що пояснюється зростанням попиту напередодні Великодніх свят.

Total
0
Shares
Previous Article

Рада прийняла закон про реструктурізацію валютних кредитів

Next Article

Експорт іграшок з Китаю досяг 33,5 млрд дол.

Related Posts
Читать дальше

Уряд дозволив продаж зеленої електроенергії на термін більше місяця

Кабінет міністрів дозволив державному підприємству “Гарантований покупець” (ГарПок) продавати електроенергію, вироблену з відновлюваних джерел (ВДЕ), на термін більше…
Total
0
Share