Виробництво сталі на водні може окупитися до 2050 р.

Виробництво сталі з використанням водню, технології уловлювання та зберігання вуглецю (CCS), уловлювання та використання вуглецю (CCU) може окупитися не раніше 2050 р. До такого висновку прийшла консалтингова компанія McKinsey, повідомляє Argus Media.

За даними McKinsey, впровадження технологій CCS і CCU може збільшити операційні витрати виробництва стали приблизно на 100 євро / т. Витрати на виробництво сталі з використанням водню можуть досягти 170 євро / т.

Аналітики McKinsey вважають, що збільшення масштабів виробництва водню і податки на викиди СО2 сприяють підвищенню конкурентоспроможності технологій до 2050 р.

Нагадаємо, що за оцінкою McKinsey, перехід на виробництво “зеленої” стали в ЄС може зажадати інвестиції в розмірі 100 млрд євро для впровадження технологій виробництва з низьким рівнем викидів.

Міжнародна консалтингова компанія Roland Berger очікує, що перехід на безвуглецевої виробництво сталі до 2050 р. обійдеться сталеливарної промисловості ЄС теж в 100 млрд євро.

Тим часом, ArcelorMittal, один з найбільших виробників сталі в світі, у співпраці з 11 світовими компаніями, створив консорціум для скорочення викидів парникових газів в промисловості за рахунок використання водню.

Нагадаємо, що перехід на “зелене” виробництво сталі може збільшити ціни на металопродукцію на 60%. Таку оцінку оприлюднив виконавчий директор ArcelorMittal Europe Герт Ван Полвурде.

Як вже повідомляло NotaВene, українська газотранспортна система стане частиною транспортного коридору для експорту водню в ЄС. Про це заявили представники галузевої ініціативи European Hydrogen Backbone (EHB), яка об’єднує 23 газові інфраструктурні компанії ЄС.

Варто зазначити, що федеральне міністерство навколишнього середовища Німеччини представило програмний документ, який представляє політичну мету країни в галузі ядерної енергетики в Європі.

“Федеральне міністерство навколишнього середовища активно популяризуватиме разом з тими партнерами з Європи, що думають подібно, приєднатися до процесу відмови від атомної енергетики в європейських країнах. Фінансовані державою нові атомні електростанції в ЄС не відносяться до інтересів Німеччини, ні до інтересу захисту клімату та енергетичної трансформації.

Атомна енергетика економічно вже не вигідна. Хоча вона і мало викидає вуглекислого газу, але вона вже не є чистою. Засоби, які на неї витрачаються, є величезні і обтяжують наступні покоління. В ЄС ми окреслили цілі співтовариства в області поліпшення енергетичної ефективності і розвитку поновлюваних джерел енергії”, — йдеться в документі.

Total
0
Shares
Previous Article

АвтоКрАЗ поставлятиме вантажні автомобілі для армії США

Next Article

Метінвест отримав дозвіл викупити Дніпровський меткомбінат

Related Posts
Total
0
Share