Виробництво смартфонів сильно впало в II кварталі

Глобальний дефіцит мікросхем і зростання захворюваності COVID-19 в деяких азіатських регіонах серйозно вплинули на світове виробництво смартфонів. У другому кварталі поточного року було випущено 307 млн смартфонів, що на 11% менше, ніж в першому кварталі, але на 10% більше, ніж у другій чверті 2020 р, повідомляє phonearena.

За оцінкою TrendForce, Samsung був найбільшим виробником смартфонів за обсягом виробництва в період з квітня по червень. Фабрики компанії випустили 58,5 млн апаратів. Обсяги виробництва впали на 23,5% в порівнянні з першим кварталом. Південнокорейський гігант сильно постраждав в останні місяці від спалахів COVID-19 в Індії і В’єтнамі, які змусили скоротити або зовсім тимчасово призупинити виробництво на місцевих заводах. Samsung, на думку експертів, здатен зберегти лідируючу позицію на ринку смартфонів у 2021 р, проте зробити це буде складно, багато в чому через наступаючу на п’яти Xiaomi.

Oppo і Xiaomi випустили по 49,5 млн смартфонів у другому кварталі, включаючи пристрої суббрендов компанії Xiaomi, таких як Redmi, Poco і Black Shark, і пов’язаних з Oppo брендів Realme і OnePlus. У порівнянні з показниками річної давності, виробництво Oppo зросло на 80%, а Xiaomi на 70%. Проте, в порівнянні з першим кварталом обсяг поставок кожної марки трохи знизився. Експерти пов’язують частину успіху Oppo і Xiaomi з тим, що вони захопили більшу частину ринкової частки, що колись належала Huawei. Ці бренди в даний момент представляють найбільшу загрозу для Samsung.

Що стосується Apple, виробництво iPhone знизилося в другому кварталі, оскільки компанія вступила в перехідний період перед початком випуску iPhone 13. Повідомляється, що за вказаний період було випущено 42 млн iPhone, що на 22% менше в порівнянні з попереднім кварталом. Це зробило Apple четвертим за обсягами виробництва смартфонів брендом у другому кварталі, але очікується, що компанія повернеться на друге місце в поточному кварталі. Проте, TrendForce попереджає, що виробництво iPhone 13 може зіткнутися з труднощами через нещодавній сплеск COVID-19 в Малайзії, де випускаються деякі компоненти для пристроїв.

Замикає п’ятірку лідерів Vivo, яка за другий квартал виробила 34 млн смартфонів, включаючи пристрої iQOO. Як і Samsung, вона зіткнулася з проблемами через спалах COVID-19 в Індії. Очікується, що частка компанії на світовому ринку смартфонів трохи знизиться в третьому кварталі через посилення конкуренції з боку Apple і Samsung, проте, як і Xiaomi і Oppo, Vivo має хороші шанси поглинути частку Huawei.

Нагадаємо, що світові продажі смартфонів кінцевим користувачам у другому кварталі поточного року склали 328,8 млн одиниць, що на 10,8% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зростання досягнуто в умовах негативного впливу пандемії і брак компонентів.

Як вже повідомляло NotaВene, в другому кварталі 2021 р у сегменті преміум-класу було зафіксовано зростання продажів смартфонів на 46% в річному численні. При цьому загальний обсяг глобального ринку розумних телефонів за той же період збільшився на 26%.

Варто зазначити, що Apple обігнав Samsung і Huawei та став лідером по світових продажах смартфонів за підсумками 2020 р. Останній раз таких результатів компанії вдавалося домогтися п’ять років тому.

Total
0
Shares
Previous Article

Аеропорти України збільшили пасажиропотік на 65%

Next Article

Україна створює водневий коридор з Німеччиною, Чехією та Словаччиною

Related Posts
Total
0
Share